Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Zbliżają się targi AGROTECH

czwartek, 30 września 2021 13:20 / Autor: Wojciech Dudkowski
Zbliżają się targi AGROTECH
Zbliżają się targi AGROTECH
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Rolnicy, sprzedawcy nasion i producenci maszyn spotkają się na Targach Kielce. Ósmego października rozpoczną się targi Agro-Tech

- Targi AgroTech to jedna z naszych kluczowych imprez, którą realizujemy od lat. W tym roku trzeba było zmienić ich termin – nie robiliśmy tego do tej pory. Ludzie i rolnicy, wystawcy byli przyzwyczajeni do marcowej edycji. W 2020 roku targi, które były gotowe do otwarcia trzeba było odwołać na cztery dni przed imprezą. Oczywiście jesienny termin powoduje, że ta ekspozycja nie będzie w pełnych rozmiarach, ale mam nadzieję, że każdy kto tu przyjedzie, znajdzie coś ciekawego – mówi Kamil Perz, dyrektor wydziału targów w Targach Kielce

Swoje stoiska przygotuje około 200 wystawców, z czego kilkunastu przyjedzie do naszego miasta z zagranicy.

Jak podkreśla Kamil Perz, przygotowanie targów Agro-Tech to duże wyzwanie logistyczne:

- Transport maszyn i logistyka wokół obiektu jest wyzwaniem. Ale mamy dobrą kadrę, która jest w gotowości do pełnej mobilizacji i staramy o to, żeby każdy wystawca wyjechał od nas zadowolony i miał zrealizowane wszystko tak jak trzeba.

Warto dodać, że targi to nie tylko maszyny  i wystawcy, ale także organizacje, współpracujące z rolnikami:

- Będą nasi wieloletni partnerzy: KRUS i Izby Rolnicze. Na stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi będzie można zasięgnąć fachowych porad dotyczących nowych programów, pozyskiwania kapitału inwestycyjnego na zakup maszyn.

Po raz pierwszy na Targach zostanie zorganizowany Międzynarodowy Kongres Drobiarski:

- Mamy  prelegentów z Włoch, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Danii i Holandii. Będą pasze i nawozy, każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego – zapewnia nasz rozmówca.

Imprezą towarzyszącą są także targi Las-Expo, na których zaprezentowane zostaną maszyny i technologie używane w leśnictwie.

Całe wydarzenie będzie trwało 3 dni – od 8 do 10 października. Rejestracja i szczegóły na stronie Targów Kielce.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO