22. miejsce Giemzy na pierwszej części etapu maratońskiego

środa, 15 stycznia 2020 11:58 / Autor: Damian Wysocki

Maciej Giemza, motocyklista Orlen Teamu, zajął 22. miejsce na dziesiątym etapie Rajdu Dakar.

W środę zawodnicy mieli pokonać 608-kilometrowy etap z Haradh do Shubaytah, w tym odcinek specjalny, który miał liczyć 534 kilometry. Trasa została jednak skrócona. Pod uwagę wzięte zostały wyniki z 233 kilometra. Przyczyną takiego stanu był wzmagający się silny wiatr. Maciej Giemza na mecie uzyskał czas 2 godziny 40 minut i 31 sekund. Do zwycięzcy Hiszpana Joana Barredy Borta stracił 28 minut i 49 sekund.

25-letni piekoszowianin utrzymał miejsce w czołowej "dwudziestce" klasyfikacji generalnej: na dwa etapy przed końcem jest osiemnasty. Niezmiennie prowadzi Amerykanin Ricky Brabec.

Środowa rywalizacja stanowiła część dwudniowego etapu maratońskiego, podczas którego nie można korzystać z pomocy serwisowej. W czwartek zawodnicy przejadą liczącą 744-kilometry trasę z Shubaytah do Haradh. Odcinek specjalny wyniesie 379 kilometrów.