34. miejsce Giemzy na drugim etapie Rajdu Dakar

niedziela, 07 stycznia 2018 19:51 / Autor: Damian Wysocki

Rajd Dakar powoli nabiera rozpędu. Zawodnicy w niedzielę podczas drugiego etapu pokonali 278 kilometryz Limy do Pisco. Wśród motocyklistów na 34. miejscu linię mety przekroczył Maciej Giemza z Orlen Teamu.

Najszybciej z etapem poradził sobie Hiszpan Joan Barred Bort, który uzyskał czas 2:56:44. Za jego plecami uplasowali się Francuz Adrien van Beveren i Austriak Matthias Walkner.

Pochodzący z Piekoszowa Giemza zajął 34. miejsce ze stratą 30 minut i 57 sekund do zwycięzcy. 22-latek w klasyfikacji generalnej plasuje się na 38. lokacie, tracąc do prowadzącego Joana Berreda Borta 43 minuty i 5 sekund.

W poniedziałek kierowców czeka kolejny wymagający etap. Zawodnicy przejadą 504 kilometry (296 km OS) z Pisco do San Juan de Marcona.