Korona spadła z Ekstraklasy

piątek, 03 lipca 2020 19:51 / Autor: Damian Wysocki

Pierwszy w historii sportowy spadek Korony Kielce z najwyższej klasy rozgrywkowej stał się faktem. Iluzoryczne nadzieje "żółto-czerwonych" na utrzymanie prysły po tym, jak Wisła Kraków pokonała na wyjeździe ŁKS 2:1.

Początek spotkania w Łodzi był korzystny dla Korony. ŁKS objął prowadzenie w 9. minucie po trafieniu Pirulo. Tuż przed przerwą wyrównał Alon Turgeman. W 51. minucie Izraelczyk wykorzystał rzut karny, który ostatecznie przesądził o wyniku.

Wisła odskoczyła od Korony na czternaście punktów i jest praktycznie pewna utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej. Być może stanie się to pewnikiem, jeśli kielczanie w drugim piątkowym spotkaniu co najmniej zremisują z Arką Gdynia.

Korona spadła z najwyższej klasy rozgrywkowej po spędzeniu w niej jedenastu sezonów z rzędu.