Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM
Magazyn EURO 2020

SPORT

Prezydent Wenta rozmawiał o Koronie z szefem Polsatu Sport

piątek, 31 lipca 2020 13:54 / Autor: Damian Wysocki
Prezydent Wenta rozmawiał o Koronie z szefem Polsatu Sport
Prezydent Wenta rozmawiał o Koronie z szefem Polsatu Sport
Damian Wysocki
Damian Wysocki

W ostatnich latach Korona Kielce mogła liczyć na duże pieniądze z tytułu praw telewizyjnych. W pierwszej lidze klub będzie musiał liczyć się ze zdecydowanie mniejszymi wpływami.

Spotkania Fortuna I Ligi transmituje Polsat Sport. W czwartek z szefem tej stacji, Marianem Kmitą spotkał się Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

"W czwartek w Warszawie spotkałem się z Marianem Kmitą, szefem sportu Telewizji Polsat, by omówić kwestie możliwej współpracy. Dla Korony oraz jej kibiców to ważna zmiana w kontekście ostatnich lat, gdy zespół grał w ekstraklasie, a jego mecze pokazywała stacja Canal+.

W siedzibie Polsatu rozmawialiśmy także na temat obecności w Kielcach kamer oraz zespołu reporterskiego Polsatu Sport pod koniec sierpnia, podczas planowanego przez nas dużego wydarzenia dla mieszkańców Kielc. Szczegóły przedstawimy po weekendzie, już po moim powrocie z urlopu", napisał włodarz miasta w swoich mediach. społecznościowych.

W ekstraklasie Korona Kielce mogła liczyć na wpływy z praw telewizyjnych w wysokości około 10 milionów. Na jej zapleczu będą około dziesięciu razy niższe.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO