Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

Zając pozostanie na stanowisku do czasu przejęcia przez miasto, ale schowa się w cień

środa, 05 sierpnia 2020 10:11 / Autor: Damian Wysocki
Zając pozostanie na stanowisku do czasu przejęcia przez miasto, ale schowa się w cień
Zając pozostanie na stanowisku do czasu przejęcia przez miasto, ale schowa się w cień
Damian Wysocki
Damian Wysocki

W najbliższym czasie Korona Kielce ponownie trafi w ręce miasta. Stosowne porozumienie w tej sprawie zostało już podpisane, ale na właściwą umowę sprzedaży przyjdzie jeszcze poczekać, być może nawet kilka tygodni. Co to oznacza dla klubu?

We wtorek kieleccy radni zgodzili się na przejęcie przez miasto większościowego, 72-procentowego pakietu akcji od rodziny Hundsdorferów za symboliczną złotówkę. Rajcy wyrazili również zgodę na dokapitalizowanie spółki kwotą 4 milionów 955 tysięcy złotych, co pozwoli na spłatę długów za poprzedni sezon.

Kilka godzin później, podczas Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, prezydent Bogdan Wenta podpisał stosowne porozumienie z pełnomocnikiem Hundsdorferów. Na razie trudno przewidzieć, kiedy dojdzie do zawarcia właściwej umowy.  Wszystko zależy od Sądu Rejestrowego. Strony umówiły się, że do finalizacji transakcji dojdzie najpóźniej do 30 września.

Co to w praktyce będzie oznaczało dla Korony? Na razie wszystkie decyzje będzie podejmował dotychczasowy, dwuosobowy zarząd. Prezesi Krzysztof Zając i Marek Paprocki podpisali się pod prognozą finansową, która w środę przed południem została wysłana do Komisji Licencyjnej PZPN. Kilka dni temu pierwszy z nich zapowiedział, że po tym poda się do dymisji.

Jak udało nam się ustalić, dotychczasowy prezes został poproszony przez Hundsdorferów, aby wstrzymał się z rezygnacją i pozostał na stanowisku do czasu przejęcia klubu przez miasto, na co przystał. Pełnomocnictwa do podejmowania decyzji personalnych zostały jednak powierzone Markowi Paprockiemu, który będzie budował skład na nowy sezon w duecie z trenerem Maciejem Bartoszkiem.

Miasto otrzymało zapewnienie, że Hundsdorferowie nie będą blokować w żaden sposób działania Rady Nadzorczej, w której mają większość, co będzie bardzo ważne przy zawieraniu kontraktów z nowymi zawodnikami.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO