9. miejsce Bieleckiego w 82. Plebiscycie "Przeglądu Sportowego" i Telewizji Polskiej

sobota, 07 stycznia 2017 20:55 / Autor: Damian Wysocki

Karol Bielecki - szczypiornista Vive Tauronu Kielce znalazł się w dziesiątce najlepszych polskich sportowców w 82. Plebiscycie „Przeglądu Sportowego” i Telewizji Polskiej na 10 Najlepszych Sportowców w 2016 roku. „Kola” w głosowaniu kibiców zajął dziewiąte miejsce. Prestiżowy plebiscyt wygrała złota medalistka Igrzysk Olimpijskich z Rio de Janeiro - Anita Włodarczyk.

Karol Bielecki w minionych dwunastu miesiącach  z Vive wywalczył mistrzostwo i puchar Polski, triumfował w Lidze Mistrzów oraz sięgnął po brązowy medal IHF Super Globe w Katarze. Dodatkowo „Kola” był liderem polskiej reprezentacji na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Rozgrywający w Brazylii z 55 bramkami został królem strzelców turnieju, a „Biało-czerwoni” zajęli 4. miejsce. Pochodzący z Sandomierza zawodnik na Igrzyskach dostąpił zaszczytu pełnienia funkcji chorążego polskiej reprezentacji.

- Jest mi niezmiernie miło i dziękuję kibicom za to wyróżnienie. Dziękuję sponsorom za to, że ciągle pchają naszą dyscyplinę do przodu. Dziękuję również reprezentacji Polski oraz Vive. To miejsce, w którym jestem to zasługa całej drużyny oraz trenera Tałanta Dujszebajewa. Dziękuję również mojej żonie - Oli, która w trudnym olimpijskim roku wzięła na siebie ciężar opieki nad naszą córką Hanią, zastępując jej ojca - powiedział po odebraniu statuetki czempiona Bielecki.

Wyniki 82. Plebiscytu „Przeglądu Sportowego” i Telewizji Polskiej na 10 Najlepszych Sportowców w 2016 roku: