Awans Giemzy w „generalce”

czwartek, 07 stycznia 2021 12:28 / Autor: Damian Wysocki

Maciej Giemza nacisnął mocniej na manetkę gazu. Na czwartkowym, piątym etapie Rajdu Dakar zajął 14. miejsce. W klasyfikacji generalnej przesunął się na 18. lokatę.

W czwartek zawodnicy przejechali 661 kilometrów z Rijadu do Al-Kajsuma. Odcinek specjalny liczył 456 kilometrów.

Maciej Giemza pokonał go w 5 godzin 25 minut i 40 sekund. Do zwycięzcy – Argentyńczyka Kevina Benavidesa stracił 15 min i 50 sekund. Podium uzupełnili Chilijczyk Jose Ignacio Cornejo Florimo i Australijczyk Toby Price.

Nowym liderem rajdu został Kevin Benavides. Maciej Giemza przesunął się z 20. na 18. miejsce. Do prowadzącego Argentyńczyka traci 46 minut i 50 sekund.

W piątek zawodnicy pokonają 655 kilometrów z Al-Kajsuma do Ha’il. Odcinek specjalny będzie liczył 485 kilometrów.