Bezbarwna Korona przegrała z Zagłębiem

niedziela, 20 maja 2018 19:45 / Autor: Damian Wysocki

Piłkarze Korony w słabym stylu zakończyli sezon LOTTO Ekstraklasy. Kielczanie w spotkaniu ostatniej kolejki przegrali na Kolporter Arenie z Zagłębiem Lubin 0:2. Oba gole dla przyjezdnych strzelił Patryk Tuszyński. Podopieczni Gino Lettieriego finalnie zajęli ósme miejsce. Mistrzem Polski została Legia Warszawa, kolejne miejsca na podium przypadły Jagiellonii Białystok i Lechowi Poznań. "Przepustkę" do kwalifikacji Ligi Europy wywalczył również czwarty Górnik Zabrze.

Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0:2 (0:1)

Gol: Tuszyński 9', 69'

Korona: Hamrol - Kosakiewicz, Malarczyk, Kallaste, Miś (67' Długosz) - Jukić (56' Pierzchała), Petrak, Janjić, Aankour - Kaczarawa (75' Dziubek), Soriano.

Zagłębie: Hałdun - Dziwniel, Guldan, Kopacz, Czerwiński - Matras (59' Żyra), Jagiełło, Starzyński (62' Slisz), Janoszka (79' Moneta) - Tuszyński, Pawłowski.

Żółte kartki: Kaczarawa, Dziubek - Tuszyński

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA:

0': Trener Gino Lettieri z różnych względów w meczu z Zagłębiem nie mógł skorzystać aż z ośmiu zawodników. W związku z tym musiał wystawić eksperymentalną "jedenastkę". Na ławce rezerwowych znalazło się tylko pięciu graczy, a wśród zawodników z pola (zdolnych do gry) tylko trzech juniorów.

0': Dwadzieścia minut przed meczem odbyło się oficjalne pożegnanie Jacka Kiełba i Radka Dejmka, z którymi klub nie przedłużył kontraktów. Pamiątkową paterę oraz kwiaty odebrał również fizjoterapeuta Marek Konieczny, który po szesnastu latach zdecydował się na rozstanie z klubem.

8': Pierwsze groźne uderzenie. Z dystansu swoich stron spróbował Starzyński. Piłka przeleciała obok słupka.

9': Gol! 0:1! Kontratak gości zakończył się bramką. Starzyński świetnie zagrał w pole karne do Tuszyńskiego, a ten mimo asysty Kallaste, strzałem od słupka zdołał umieścić piłkę w siatce.

20': Po bramce inicjatywa zdecydowanie należała do Zagłębia. Podopieczni Lewandowskiego swobodnie rozgrywali piłkę, ale nie przekładało się to na klarowne sytuacje.

29': Strzał Pawłowskiego z 25 metrów pewnie wyłapał Hamrol.

40': Zagrożenie po rzucie rożnym Zagłębia. W bilardzie w polu karnym najlepiej odnalazł się Pawłowski, ale jego uderzenie było mocno niecelne.

46': Pierwszy strzał Korony. Dobrą, mierzoną próbą popisał się Jukić, ale futbolówkę na rzut rożny zdołał wybić Hładun.

45': W pierwszej połowie kibice na Kolporter Arenie oglądali fatalne widowisko, szczególnie w wykonaniu Korony. Gra kielczan była bezbarwna.  Ich siła ofensywna ograniczała się do indywidualnych prób dryblingu Kaczarawy, które zwykle kończyły się niepowodzeniem.

52': Pierwsza okazja gości po przerwie. Po wrzutce z prawej strony piłka przeleciała przez "szesnastkę" i wylądowała pod nogami Dziwniela. Jego mocny strzał zdołał zablokować Petrak.

53': Mocno z dystansu uderzał Pawłowski. Piłka zmierzała w środek bramki, ale sprawiła sporo problemów Hamrolowi.

62': Strzał Zlatko Janijcia. Jego próba z rzutu wolnego wylądowała na murze, ale mocną poprawkę z rzutu wolnego z trudem zatrzymał Hładun.

69': GOL! 0:2! Pawłowski znakomicie na prawej stronie związał dwóch zawodników Korony, po czym podał do niepilnowanego Tuszyńskiego. Snajper lubinian pewnie wykorzystał sytuację "sam na sam".