Blisko 300 osób ukończyło IV Kielecki Bieg Górski

niedziela, 04 czerwca 2017 14:08 / Autor: Radio eM

284 osób ukończyło IV Kielecki Bieg Górski. Najlepszy okazał się Piotr Styczeń z grupy „CK Babcie”, który ponad 22-kilometrową trasę pokonał w czasie 01:41:04. Tuż za jego plecami uplasowali się Michał Jamioł i Jacek Długosz.

Wśród kobiet całe podium zajęły biegaczki reprezentujące „Drużynę Bartka”. Najszybciej, z wynikiem 1:58:50 na metę dotarła Monika Mosiołek. Kolejne miejsca zajęły Olga Pierzak i Wioletta Kierczyńska.

Trasa IV KBG liczyła 22 kilometry z delikatnym haczykiem. Jej przybliżone przewyższenie to +600 metrów podbiegów oraz -600 m zbiegów. Uczestnicy po drodze pokonali kilka wzniesień: Kamienną Górę (366m.n.p.m), Pierścienicę (367m n.p.m.), Biesak (381m n.p.m.), Ostrą (350m n.p.m.) i Ekierkę (350m n.p.m.).