Bolesna porażka z liderem. Akademicy przegrywają w Bytomiu

czwartek, 25 stycznia 2024 20:17 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Koszykarze UJK Kielce przegrali na wyjeździe 78:107 z drużyną BS Polonią Bytom w 20. kolejce 2. Ligi Mężczyzn.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy po kilku minutach zbudowali 11-punktową przewagę, grając jednocześnie bardzo dobrze w obronie. Kielczanie zaczęli punktować dopiero w połowie tej części gry i zeszli z parkietu przy wyniku 20:38.

Po powrocie na boisko podopieczni Rafała Gila zaczęli odrabiać straty, poprawiając swoją skuteczność i trafiając kilka „trójek”. Dobre, zespołowe akcje doprowadziły do zwycięstwa w drugiej kwarcie i do przerwy na tablicy widniał wynik 56:45 dla bytomian.

Choć trzecia kwarta miała wyrównany przebieg, to w jej końcówce gracze gospodarzy zdążyli powiększyć przewagę do 21 punktów i ostatnią część gry rozpoczynali z solidną zaliczką. Obraz gry w ostatnich dziesięciu minutach nie uległ zmianie. Faworyzowani rywale zwyciężyli 29 punktami.

Punkty dla UJK Kielce: Wojciech Pisarczyk – 23; Dzmitry Makhnach – 14; Piotr Łosiak – 12; Dominik Wesołek, Oskar Lesisz – 9; Igor Wierzbicki – 5; Piotr Osiakowski – 4; Adam Strojek – 2.

Kolejny mecz kieleccy koszykarze rozegrają u siebie 31 stycznia z KS Cracovią 1906 Yabimo. Początek spotkania o godzinie 18.