Borkowski bez finału. Zabrakło niewiele

niedziela, 05 marca 2023 08:40 / Autor: Damian Wysocki

Pochodzący spod starachowickich Krynek Mateusz Borkowski nie awansował do finału halowych mistrzostw Europy w biegu na 800 metrów.

Zawodnik, który od tego sezonu reprezentuje AZS AWF Warszawa pewnie przebrnął przez eliminacje zmagań w Stambule. Nie musiał się wysilać. Uzyskał 1.49,88.

W swoim biegu półfinałowym zajął czwarte miejsce z wynikiem 1.47,55. Do finału bezpośrednio awansowało trzech najszybszych zawodników. 26-latek stracił 0,02 sekundy do Włocha Catalin Tecuceanu.

Później musiał czekać na to, co zrobią rywale w drugim biegu, ponieważ dwóch zawodników wchodziło jeszcze z czasami. Druga seria była szybsza. Mateusz Borkowski został sklasyfikowany na dziewiątym miejscu. Ostatni szczęśliwy – Brytyjczyk Guy Learmonth – był od niego lepszy o 0,05 sekundy.

Przed dwoma laty w Toruniu Mateusz Borkowski wywalczył srebrny medal europejskiego czempionatu pod dachem.