Borkowski z brązowym medalem nieoficjalnych mistrzostw świata sztafet

poniedziałek, 24 kwietnia 2017 08:42 / Autor: Damian Wysocki

Polscy ośmiusetmetrowcy w składzie z pochodzącym z województwa świętokrzyskiego Mateuszem Borkowskim wywalczyli brązowy medal nieoficjalnych mistrzostw świata sztafet, które rozgrywane były w bahamskim Nassau.

Borkowski pałeczkę przejął na drugiej zmianie od Artura Kuciapskiego.20-latek zanotował bardzo dobre kółka, po których wyprowadził „Biało-czerwonych” na trzecie miejsce. Po nim miejsce na podium bez większych problemów utrzymali najlepsi polscy średniodystansowcy: Adam Kszczot i Marcin Lewandowski.  Rywalizacje wygrali Amerykanie (7:18:74)  przed Kenijczykami. Polacy do zwycięzców stracili 5,5 sekundy.

W Nassau srebrny medal wywalczyła również kobieca sztafeta 4x400 metrów w skaldzie: Iga Baumgart, Małgorzata Hołub, Adrianna Janowicz, Justyna Święty.