Bramkostrzelna "Pri" poprowadziła Koronę do zwycięstwa

sobota, 13 stycznia 2018 18:45 / Autor: Damian Wysocki

Szczypiornistki Korony Handball opuściły ostatnie miejsce w tabeli PGNiG Superligi. Kielczanki w meczu 13. kolejki pokonały przed własną publicznością UKS PCM Kościerzyna 31:24. Znakomite zawody rozegrała Brazylijka - Priscila Dos Santos, która rzuciła aż dwanaście bramek.

Korona Handball Kielce - UKS PCM Kościerzyna 31:24 (16:13)

Korona Handball: Orowicz, Chojnacka - Dos Santos 12, D. Więckowska 7, Homonicka 4, M. Więckowska 3, Gliwińska 2, Zimnicka 2, Skowrońska 1, Radzikowska, Czekala, Kędzior.

Sobotnie spotkanie było tym z gatunku za "sześć punktów". Obie drużyny do tej pory na swoich kontach zapisały tylko jedno zwycięstwo, zespół z Kościerzyny był wyżej w tabeli, bo w pierwszej rundzie we własnej hali wygrał z Koroną.

Pierwszy kwadrans pojedynku był wyrównany. Po tym okresie świetnie w bramce zaczęła spisywać się Aleksandra Orowicz, co przełożyło się na wynik i podopieczne Tomasza Popowicza stosunkowo szybko zbudowały znaczną przewagę (10:6).

Przyjezdne, wykorzystując przestój w grze Korony, w 26. minucie zdołały doprowadzić do remisu 12:12. Końcówka pierwszej części należała jednak do kielczanek, które ponownie wypracowały zaliczkę (16:13). Po 30. minutach osiem bramek na swoim koncie zapisała świetnie dysponowana Priscila Dos Santos.

Po wznowieniu kibice w hali Krakowskiej znowu obserwowali wyrównane widowisko. W 40. minucie kościerzynianki złapały kontakt i przegrywały różnicą jednego gola (20:19). Kolejny fragment przyniósł jednak absolutną dominację Korony. Kielczanki znakomicie zagrały w obronie, a w ataku seryjnie zaliczały trafienia, co pozwoliło im na dziesięć minut przed końcem zbudować ośmiobramkową przewagę, której mimo kilku błędów tuż przed ostatnią syreną nie zdołały roztrwonić i ostatecznie wygrały 31:24.

Korona w następnej kolejce na wyjeździe zagra z Energą AZS-em Koszalin. To spotkanie odbędzie się w niedzielę, 21 stycznia o godz. 17.00.