Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

Były trener Korony poprowadzi klub z La Liga

wtorek, 12 stycznia 2021 17:24 / Autor: Damian Wysocki
Były trener Korony poprowadzi klub z La Liga
fot. Paula Duda
Były trener Korony poprowadzi klub z La Liga
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Jose Rojo Marin, były trener Korony Kielce, po dwunastu latach znowu będzie pracował w La Liga. 53-latek został nowym trenerem Hueski.

Były szkoleniowiec „żółto-czerwonych” mógł wrócić na ławkę trenerską w jednej z pięciu najlepszych lig świata wcześniej. W poprzednim sezonie osiągnął największy sukces w karierze: dosyć nieoczekiwanie wywalczył awans z Elche CF. Po wygranych barażach postanowił jednak odejść. Przyczyną takiego ruchu były nieporozumienia na linii trener – zarząd.

Jose Rojo Martin nie musiał zbyt długo czekać na propozycję pracy z La Liga. 53-latek podjął się bardzo trudnego zadania, jakim będzie utrzymanie Hueski. Po 18. kolejkach klub z Aragonii zamyka ligową tabelę. Ma na swoim koncie 12 punktów (wygrana, 9 remisów, 8 porażek) – sześć mniej od ostatniego bezpiecznego Realu Valladolid.

Dla „Pachety” to druga praca w hiszpańskiej najwyższej klasie rozgrywkowej. W trakcie sezonu 2008/09 przejął CD Numancię. Poprowadził ją w 14 meczach. Wówczas klub, którego jest wychowankiem, opuścił szeregi elity.

Hiszpan pracował w Koronie w sezonie 2013/14.  Na początku rozgrywek zastąpił zwolnionego Leszka Ojrzyńskiego. „Żółto-czerwoni” pod jego wodzą zajęli 13. miejsce.

Jose Rojo Martin po raz pierwszy poprowadzi nowy zespół w środę, 20 stycznia. Huesca zagra na wyjeździe z Getafe.

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO