Cały Ten Sport: Koronie zabrakło prądu. Poturbowana Industria gra w hicie z THW

poniedziałek, 09 października 2023 21:00 / Autor: Michał Gajos

Za nami bardzo ciekawy weekend z udziałem kieleckich drużyn. Korona grała wszak z Wartą Poznań, a Industria z Ostrowią Ostrów Wielkopolski. Przed mistrzami Polski także arcyciekawa rywalizacja w Lidze Mistrzów. Te spotkania były tematem rozmów w programie Cały Ten Sport z gościnnym udziałem Macieja Urbana z CKsport.pl.

W piątek o godz. 18:00 miały rozpocząć swoje ligowe spotkania – Korona Kielce oraz Industria Kielce. Miały, ale pierwszy gwizdek meczu Złocisto-Krwistych z Wartą Poznań wybrzmiał z 45-minutowym opóźnieniem. Wszystko to w związku z awarią prądu na stadionie przy ul. Ściegiennego 8. Finalnie sytuacja została opanowana, a piłkarze rozegrali zawody zakończone wynikiem 1:,1 ze zmiennymi poziomem sportowym oraz emocji. Te eskalowały w 96. minucie, gdy do wyrównania doprowadził pomocnik kielczan, Martin Remacle.

Zgodnie z planem ruszyła za to potyczka w Ostrowie Wielkopolskim. Tam swoją powinność uczyniła ekipa Talanta Dujshebaeva. Industria wyjechała z tarczą z hali rywala, pokonując Ostrovię 38:27. Jednak okupiła to spotkanie urazem kostki Szymona Wiadernego oraz rozciętym łukiem brwiowym Arstema Karaleka. Czy obaj gracze będą do dyspozycji hiszpańskiego szkoleniowca przed arcyważną konfrontacją z THW Kiel? A może poszerzą listę kontuzjowanych?

Między innymi na ten temat dywagowaliśmy w programie Cały Ten Sport, który odbył się – jak zawsze – w poniedziałek kilka chwil po godz. 20:00. Gościem Michała Gajosa był Maciej Urban z CKsport.pl. Gorąco zachęcamy do odsłuchania: