Cenne zwycięstwo Effectora

środa, 22 lutego 2017 20:06 / Autor: Damian Wysocki

Siatkarze Effectora Kielce zrobili duży krok w stronę uniknięcia barażu o pozostanie w PlusLidze. Kielecka drużyna wygrała na wyjeździe z AZS-em Częstochowa 3:1. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, a decydujący set był niezwykle wyrównany.

Podopieczni Sinana Tanika pierwsze dwie partie wygrali do 20. W trzeciej bardzo pewny triumf do 17 odnieśli gospodarze. W czwartym secie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylił jednak Effector, który wygrał 27:25.

Dzięki zwycięstwu w Częstochowie kielecka drużyna wróciła na 12. miejsce w tabeli. Kolejny mecz Effector rozegra w Hali Legionów, w najbliższą sobotę 25 lutego o godzinie 17. z BBTS-em Bielsko-Biała.

AZS Częstochowa – Effector Kielce 1:3 (20:25, 20:25, 25:17, 25:27)

MVP: Marcin Komenda

Effector: Komenda, Nalobin, Wachnik, Andrić, Wohlfahrstatter, Pawliński, Biniek (libero) oraz Superlak, Formela, Bućko, Maćkowiak, Antosik