Chrapkowski znów mistrzem świata. Magdeburg ograł Barcelonę

niedziela, 23 października 2022 19:46 / Autor: Damian Wysocki

Magdeburg obronił tytuł klubowego mistrza świata. W finale turnieju w Dammam pokonał po dogrywce Barcelonę 41:39. W niemieckiej ekipie gra Piotr Chrapkowski, były zawodnik Łomży Industrii Kielce.

Niedzielny finał przyniósł olbrzymie emocje. Magdeburg grał świetnie w obronie. W bramce dobrze spisywał się Nikola Portner. W ataku duże spustoszenie siali leworęczni Omar Ingi Magnusson i Daniel Pettersson. Magdeburg prowadził do przerwy 21:17.

Tuż po wznowieniu mistrzowie Niemiec odskoczyli na sześć bramek. Wtedy Barcelona zaczęła grać wyżej w obronie, co przyniosło błyskawiczne odrobienie strat. Doszło do tego na kwadrans przed końcem. Magdeburg ponownie odskoczył na trzy bramki na pięć minut przed końcem. Katalończycy zdołali doprowadzić do remisu.

Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W niej lepszy okazał się zespół z Niemiec, dla którego to drugi w historii i drugi z tyłu tytuł. W nagrodę Magdeburg zarobił 400 tysięcy dolarów. Połowa tej kwoty przypadła Barcelonie. Trzecia Łomża Industria Kielce zgarnęła 150 tysięcy.