Czwarty etap, czwarty lider. Giemza tym razem w trzeciej „dziesiątce”

środa, 06 stycznia 2021 13:17 / Autor: Damian Wysocki

Maciej Giemza zajął 26. miejsce na czwartym etapie 43. Rajdu Dakar. Motocyklista Orlen Teamu utrzymał dwudziestą lokatę w klasyfikacji generalnej.

W środę zawodnicy pokonali najdłuższy etap tegorocznej edycji Wadi ad-Davasir – Rijad. Przejechali 813 kilometrów, z czego 337 stanowił odcinek specjalny.

Maciej Giemza w najlepszym momencie plasował się na 17. pozycji. Ostatecznie uzyskał 26. czas. Pokonanie „oesu” zajęło mu 3 godziny 6 minut 22 sekundy.

Do zwycięzcy Joana Barredy Borta stracił 19 minut 32 sekundy. Dla Hiszpana to drugie etapowe zwycięstwo w tej edycji. Podium uzupełnili Botswańczyk Ross Branch i Australijczyk Daniel Sanders.

Do kolejnej, czwartej zmiany doszło na czele klasyfikacji generalnej. Nowym liderem został Francuz Xavier De Soultrait, który o 15 sekund wyprzedza Joana Barredę Borta. Trzeci jest Argentyńczyk Kevin Benavides. Maciej Giemza plasuje się na 20. lokacie. Do lidera traci 36 minut i 24 sekundy.

W czwartek zawodnicy będą rywalizować na trasie Rijad – Burajda. Przejadą 625 kilometrów, w tym 419 kilometrów odcinka specjalnego.