Daniel Szelągowski z Korony Kielce zadebiutował w reprezentacji Polski U-19

czwartek, 03 września 2020 16:11 / Autor: Sebastian Kalwat

Wychowanek kieleckiego klubu Daniel Szelągowski po raz pierwszy wystąpił w reprezentacji Polski U-19. Kadra prowadzona przez trenera Jacka Magierę, rozegrała w czwartkowe popołudnie towarzyski mecz z drużyną Niemiec U-19. Spotkanie w Kaliszu zakończyło się wynikiem 1:1.

Pomocnik Korony, który wczoraj skończył 18 lat, wyszedł dziś w podstawowym składzie na mecz z Niemcami. Trener Magiera ustawił go na lewym ''wahadle'' i mimo, że Szelągowski miał sporo zadań defensywnych, kilkukrotnie próbował swoich sił z przodu, dryblujac lub popisując się udanymi rajdami. Kielczanin spędził na boisku pełne 90 minut.

Młodzi Polacy dobrze rozpoczęli to spotkanie, ponieważ już w siódmej minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Filip Szymczak. Dokładnie po siedmiu minutach, ale drugiej połowy, rywale odpowiedzieli. Piękną bramką zza pola karnego popisał się Mehmet-Can Aydin.

Jako że był to mecz towarzyski, obaj trenerzy umówili się, iż bez względu na wynik zostanie rozegrana seria rzutów karnych. W nich lepsi okazali się przeciwnicy, wygrywając 4:2.

W związku z obowiązkami reprezentacyjnymi, Daniel Szelągowski nie wystąpi w najbliższym ligowym meczu Korony Kielce, która już w sobotę na Suzuki Arenie, zmierzy się z GKS-em Jastrzębie. Mecz rozpocznie się o godzinie 12:40.