Drugie z rzędu zwycięstwo koszykarzy AZS-u UJK

niedziela, 28 lutego 2021 18:14 / Autor: Sebastian Kalwat

W meczu 22. kolejki II ligi koszykówki AZS UJK Kielce wygrał we własnej hali z MKS Ochota Warszawa 69:66. Było to drugie z rzędu zwycięstwo podopiecznych trenera Rafała Gila.

Spotkanie w Kielcach od początku było bardzo wyrównane. Po pierwszej kwarcie na tablicy wyników widniał remis po 16 i zwiastowało to zaciętą walkę o zwycięstwo w dalszej części pojedynku.

W drugiej odsłonie nieznaczną przewagę osiągnęli przyjezdni, którzy wygrali 19:17 i do przerwy prowadzili 35:33.

Trzecią kwartę również różnicą dwóch punktów, tym razem na swoją korzyść przechylili kielczanie i przed decydującą fazą pojedynku był remis 46:46.

W ostatniej części pojedynku więcej zimnej krwi zachowali "Akademicy", którzy wygrali 23:20, a cały mecz 69:66.

Najlepszym strzelcem spotkania był Maciej Parszewski z AZS-u UJK. 26-latek grający na pozycji silnego skrzydłowego zdobył 19 punktów.

AZS UJK z dorobkiem 31 punktów zajmuje siódme miejsce w tabeli II ligi.

W następnej kolejce kielczanie pauzują, a do gry wrócą 13 marca (godz. 17.). Na wyjeździe podejmą KS Kutno.

AZS UJK Kielce - MKS Ochota Warszawa 69:66 (16:16, 17:19, 13:11, 23:20)

AZS UJK: Parszewski 19, Zygmunciak 12, Adamczyk 9, Jagiełło 8, Nowik 7, Wierzgała 5, Sowa 4, Fugiński 3, Osiakowski 2, Czapla.

MKS Ochota: Jesionek 16, Chadaj 11, Caliskan 8, Bystrou 8, Górka 7, Gębal 7, Rudko 7, Nowakowski 2.