[EGIPT 2021] Bracia Dujszebajewowie poprowadzili Hiszpanię do brązowego medalu

niedziela, 31 stycznia 2021 15:51 / Autor: Damian Wysocki

Hiszpania zdobyła brązowy medal mistrzostw świata w piłce ręcznej. W meczu o 3. miejsce pokonała Francję 35:29. Bardzo dobre zawody rozegrali Alex i Daniel Dujszebajewowie. Rozgrywający Łomży Vive Kielce zdobyli łącznie 14 bramek.

Mistrzowie Europy rozpoczęli od mocnego uderzenia. Po 5. minutach prowadzili 4:0. Kilka chwil później było już 7:2. Ich akcje napędzał świetnie dysponowany Alex Dujszebajew. Kolejny bardzo dobry mecz w bramce rozgrywał Rodrigo Corrales.

W następnych fragmentach „Trójkolorowi” zdołali zmniejszyć dystans do dwóch trafień. W końcówce pierwszej części trener Jordi Ribera ponownie musiał posłać do boju prawego rozgrywającego Łomży Vive, który przez kilka minut odpoczywał na ławce rezerwowych. 29-latek ustabilizował ofensywę Hiszpanii, która na przerwę schodziła prowadząc 16:13.

Po zmianie stron Francuzi szybko złapali bezpośredni kontakt. Po golu Ludovica Fabregasa przegrywali 16:17. Mistrzowie Europy błyskawicznie odbudowali swoją czterobramkową przewagę. Zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego nie mieli problemów z finalizowaniem swoich akcji. Tego samego nie można powiedzieć o ich przeciwnikach. „Trójkolorowi” zbyt często popełniali błędy w prostych sytuacjach, do tego przegrywali pojedynki z Rodrigo Corralesem.

W 53. minucie boisko z powodu urazu palca opuścił lewoskrzydłowy Łomży Vive – Angel Fernandez Perez.

Podopieczni Jordiego Ribery do końca kontrolowali przebieg rywalizacji. Finalnie wygrali 35:29

O godz. 17.30 w skandynawskim finale Dania zmierzy się ze Szwecją.

Hiszpania – Francja 35:29 (16:13)

Alex Dujszebajew: 8 bramek, 14 rzutów, 57 proc. skuteczności, 6 asyst, 2 przechwyty, 2 straty, czas gry: 43:05

Daniel Dujszebajew: 6 bramek, 7 rzutów, 86 proc. skuteczności, 4 asysty, 1 przechwyt, czas gry: 46:16

Angel Fernandez Perez: 1 bramka, 2 rzuty, 1 przechwyt, czas gry: 23:10

Nicolas Tournat: 4 bramki, 5 rzutów, 80 proc. skuteczności, czas gry: 21:10