Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

[Egipt 2021] Polskich telewizji nie stać na mundial

środa, 13 stycznia 2021 10:38 / Autor: Damian Wysocki
[Egipt 2021] Polskich telewizji nie stać na mundial
fot. Anna Benicewicz-Miazga
[Egipt 2021] Polskich telewizji nie stać na mundial
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Wszystko wskazuje na to, że mecze rozpoczynających się mistrzostw świata w piłce ręcznej kibice w Polsce będą mogli oglądać tylko w internecie. Żadnej z polskich stacji nie stać na wykupienie pakietu do transmisji.

Późne nabywanie praw do transmisji handballowych turniejów nie jest nowością. Tym razem warunki postawione przez firmę Lagardere wydają się zaporowe. Jak poinformował portal sportowefakty.pl, rozmowy w tej sprawie prowadziła TVP. Publiczny nadawca musiałby zapłacić 1,5 miliona euro za pokazanie całego turnieju lub pół miliona euro za mecze Polaków.

– Dbamy o publiczne pieniądze i nie przepłacamy praw – napisał na Twitterze Marek Szkolnikowski, szef TVP Sport.

Na tę chwilę mecze mundialu w Polsce będzie można zobaczyć bezpłatnie w internecie. Być może coś zmieni się w ostatniej chwili. Interwencję w tej sprawie podjął Andrzej Kraśnicki, prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce, który wystosował apel do Hassana Moustafa’y, prezydenta IHF. „Biało-czerwoni” zmagania rozpoczną w piątek od starcia z Tunezją.

„Obecna sytuacja dla wielu polskich firm i mediów – także telewizji – jest trudna z uwagi na pandemię COVID-19. Znacznie zmalały przychody reklamowe, wiele firm ogranicza w pierwszej kolejności wydatki na promocję i reklamę. Sytuacja, w której mecze reprezentacji Polski nie będą transmitowane spotka się w naszym kraju z dużym rozczarowaniem, ogromną krytyką i negatywnym odbiorem. Co istotne, transmisja meczów Mistrzostw Świata 2021 będzie budować pozytywną atmosferę wśród kibiców i promować Mistrzostwa Świata 2023, które odbędą się w Polsce i Szwecji. Brak transmisji zmniejszy zainteresowanie dyscypliną – także sponsorów i partnerów tego wydarzenia w 2023 roku. Zwracam się do Pana Prezydenta z prośbą o wsparcie i pomoc w tej kwestii”,  napisał Andrzej Kraśnicki.

Na rozpoczynającym się mundialu zagra 14 zawodników Łomży Vive Kielce. O ich poczynaniach będziemy na bieżąco informować na naszej stronie internetowej.  

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO