"Ekonomiczne" zwycięstwo PGE VIVE

wtorek, 05 listopada 2019 18:24 / Autor: Damian Wysocki

We wtorkowym meczu 10. kolejki PGNiG Superligi, PGE VIVE pokonało przed własną publicznością Zagłębie Lubin 36:24.

Mistrzowie Polski przez większość spotkania grali niezwykle "ekonomicznie". Do przerwy z ambitnymi gośćmi prowadzili tylko trzema bramkami. Im bliżej było końca, tym przewaga podopiecznych Tałanta Dujszebajewa rosła.

We wtorkowym spotkaniu odpoczywało pięciu zawodników: Igor Karacić, Krzysztof Lijewski, Julen Aginagalde, Mariusz Jurkiewicz i Doruk Pehlivan. W 32. minucie czerwoną kartką za ostry faul ukarany został Arciom Karaliok. Od tego momentu kielczanie radzili sobie w jedenastoobobowym składzie. Na parkiecie więcej minut dostali: wracający po kontuzjach Daniel Dujszebajew i Branko Vujović oraz młody Cezary Surgiel.

Kielczanie rozegrają kolejny mecz w sobotę. W 7. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów ich rywalem na wyjeździe będzie Vardar Skopje (godz. 17.30).

PGE VIVE Kielce – Zagłębie Lubin 36:24 (17:14)

PGE VIVE: Kornecki – Fernandez Perez 3, Surgiel 4, Kulesz 4, D. Dujszebajew 4, Vujović 4, A. Dujszebajew, Janc 6, Moryto 3, Karaliok 2, Guillo 6.

Czerwona kartka: Arciom Karaliok