Emocje były, ale goli brak. Korona remisuje z Miedzią

piątek, 26 marca 2021 21:03 / Autor: Sebastian Kalwat

W piątkowym spotkaniu 22. kolejki Fortuna I Ligi, Korona Kielce zremisowała na swoim stadionie z Miedzią Legnica 0:0. "Żółto-czerwoni" mieli kilka okazji, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak nie byli wystarczająco skuteczni.

W pierwszym kwadransie na boisku działo się niewiele. Obie drużyny grały bardzo asekuracyjnie, a jedyne zagrożenie stworzyli kielczanie – około dziewiątej minuty niecelny strzał z dystansu oddał Jakub Łukowski.

Marazm w ofensywie przerwali goście. Po dobrym rozegraniu rzutu wolnego blisko pola karnego Korony, uderzył Kamil Zapolnik, ale został zablokowany. Chwilę później dośrodkowanie z prawej strony również padło łupem obrońców "żółto-czerwonych".

W 24. minucie kielczanie byli blisko otwarcia wyniku. Po wrzuceniu futbolówki w pole karne Miedzi, strzał nożycami Łukowskiego przeleciał minimalnie ponad bramką Pawła Lenarcika.

W końcówce pierwszej połowy Miedź wyprowadziła dobrą akcję, jednak po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Patryk Makuch niecelnie główkował. Chwilę później po raz kolejny to goście próbowali swoich sił w ataku, ale uderzenie przewrotką Kamila Zapolnika instynktownie obronił Marek Kozioł.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej odsłony świetną sytuację do wyjścia na prowadzenie mieli goście z Legnicy. Niepilnowany w polu karnym Mateusz Kaczmarek stanął oko w oko z Markiem Koziołem, jednak bramkarz Korony zwycięsko wyszedł z tego pojedynku.

Chwilę później kielczanie odpowiedzieli. Kąśliwy strzał z narożnika szesnastki w wykonaniu Filipe Oliveiry nieznacznie minął bramkę Miedzi.

Kolejna dobra akcja podopiecznych Kamila Kuzery miała miejsce w 58. minucie. Z prawej strony dobrze zagrywał Dawid Lisowski, a będący w polu karnym Paweł Łysiak, który chwilę wcześniej wszedł na boisko, oddał strzał obok słupka bramki Lenarcika.

W 66. minucie doskonałą sytuację mieli kielczanie. Po dobrej wymianie podań sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Jacek Podgórski. Jego strzał po ziemi padł ostatecznie łupem Lenarcika.

Mimo kilku prób z obu stron, ani Korona, ani Miedź nie potrafiła zdobyć gola i ostatecznie mecz zakończył się remisem 0:0.

Korona rozegra kolejne spotkanie w sobotę, 3 kwietnia o godz. 17. Jej rywalem na wyjeździe będzie Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Korona Kielce – Miedź Legnica 0:0 (0:0)

Korona: Kozioł – Szymusik, Szarek, Kobryń, Lisowski – Gąsior, Oliveira, Podgórski, Pervan (55’ Łysiak), Łukowski (81' Kiełb) – Thiakane (73’ Diaz).

Miedź: Lenarcik – Zieliński, Biernat, Mijusković, Pinillos – Kaczmarek (80' Śliwa), Matuszek (K), Tront, Makuch – Drzazga (69’ Lehaire), Zapolnik (80' Roman).

Żółte kartki: Łukowski, Lisowski - Biernat, Makuch