Emocji znowu nie zabrakło. Korona podzieliła się punktami z Górnikiem

sobota, 17 marca 2018 22:14 / Autor: Damian Wysocki

Piłkarze Korony wciąż nie są pewni miejsca w grupie mistrzowskiej. Kielczanie w meczu 28. kolejki, ostatniej przed przerwą reprezentacyjną, zremisowali przed własną publicznością z Górnikiem Zabrze 2:2. Sobotnie spotkanie idealnie rozpoczęło się dla "żółto-czerwonych". Już w drugiej minucie na listę strzelców wpisał się Goran Cvijanović, który skutecznie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Nice Kaczarawie. W kolejnych fragmentach inicjatywa zdecydowanie należała do gości, ale zabrzanie nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji do strzelenia gola. W 63. minucie Korona podwyższyła prowadzenie po niemal solowej kontrze Kaczarawy. Sto dwadzieścia sekund później po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścić Jakub Żubrowski. Górnik wykorzystał grę w przewadze. W 69. minucie gola samobójczego zdobył Ken Kallaste. Na kwadrans przed końcem do wyrównania doprowadził Mateusz Wieteska.

Korona Kielce - Górnik Zabrze 2:2 (1:0)

Bramki: Cvijanović 2'k, Kaczarawa 63' - Kallaste 69'sam., Wieteska 75'

Żółte kartki: Kaczarawa, Możdżeń, Żubrowski, Rymaniak - Kurzawa, Angulo

Czerwona kartka: Żubrowski (za dwie żółte)

Korona: Alomerović - Rymaniak, Malarczyk, Dejmek, Kovacević, Kallaste - Aankour (46' Gardawski), Żubrowski, Możdżeń, Cvijanović (46' Kiełb) - Kaczarawa (70' Janjić).

Górnik: Loska - Wolniewicz (80' Urynowicz), Suarez, Bochniewicz, Koj - Kądzior (90' Olszewski), Matuszek, Wieteska, Kurzawa - Wolsztyński, Angulo.

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA:

0': Trener Lettieri zdecydował się na przeprowadzenie pięciu zmian w wyjściowym składzie w porównaniu do ostatniego spotkania w Płocku. Na murawie od pierwszych minut pojawili się m.in. Aankour i Kovacević.

1': Rzut karny dla Korony! Suarez faulował Kaczarawę!

2': GOL! 1:0! Cvijanović! Słoweniec pewnie wykorzystuje "jedenastkę".

13': VAR uratował Koronę przed stratą gola! Angulo umieścił piłkę w siatce, ale sędzia Jakubik po konsultacji z wozem uznał, że wcześniej podający mu piłkę Wolsztyński "wracał ze spalonego".

17': Z rzutu wolnego z osiemnastego metra uderzał Kurzawa. Nad bramką.

23': Korona grała bardzo nerwowo. Inicjatywa w pierwszych dwudziestu minutach zdecydowanie należała do Górnika.

28': Pierwsza dobra, składa akcja Korony. Cvijanović oddał strzał, jego kierunek zmienił Kaczarawa. Piłka odbiła się od porzeczki...ale Gruzin był na sporym spalonym, którego odgwizdał sędzia.

30': Bardzo dużo walki w środkowej strefie boiska.

37': Szansa Górnika. Angulo wystawił piłkę Kądziorowi, ale reprezentacyjny skrzydłowy nie zdołał oddać czystego strzału.

54': Kontratak Górnika. Wolsztyński zagrał prostopadle do Angulo. Dobrze z bramki wyszedł jednak Alomerović, który skrócił kąt i odbił piłkę uderzoną przez Hiszpana.

54': Kolejna szansa Górnika. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kurzawy główkował Matuszczyk. Jego uderzenie znakomicie wybronił Alomerović. Futbolówka spadła jeszcze pod nogi Koja, ale jego dobitka powędrowała nad poprzeczką.

63': GOL! 2:0! Kaczarawa! Zabójczy kontratak Korony. Gruziński napastnik świetnie wyszedł z piłkę, zagrał "klepkę" z Możdżeniem, po czym sam pomknął na bramkę Górnika. Loska zdołał odbić piłkę, ale ta szczęśliwie spadła pod nogi Kaczarawy, który umieścił ją w siatce.

65': Czerwoną kartkę za dwie żółte obejrzał Żubrowski.

69': GOL! 2:1! Samobójcze trafienie Kallaste! Estończyk próbował przeciąć dośrodkowanie Kądziora. Zrobił to tak niefortunnie, że pokonał Alomerovicia.

74': GOL! 2:2! Górnik doprowadza do wyrównania. Wieteska znakomicie wykorzystał świetne, mocne dośrodkowanie Koja.