Falstart polskich szczypiornistów

środa, 28 grudnia 2022 19:47 / Autor: Damian Wysocki

Polscy szczypiorniści nie zaprezentowali się z najlepszej strony w pierwszym sprawdzianie przed mistrzostwami świata. W środowym spotkaniu 4Nations Cup przegrali w Krakowie z Tunezją 31:32. Na boisku Tauron Areny zobaczyliśmy czterech zawodników Łomży Industrii Kielce.

Dla „biało-czerwonych” był to pierwszy z sześciu meczów kontrolnych przed mundialem, który rozpocznie się 11 stycznia.

Podopieczni Patryka Rombla zawiedli w defensywie. Od początku pozwalali rywalom na zbyt wiele. Ekipa z Afryki schodziła na przerwę prowadząc 18:14.

Po zmianie stron „biało-czerwoni” poprawili atak. Momentami byli bardziej ruchliwi w defensywie. Zbliżyli się z wynikiem. Na dziesięć minut przed końcem doprowadzili do remisu 26:26, jednak trzy kolejne bramki padły łupem rywali. W decydujących akcjach Tunezyjczycy wykorzystywali bierność Polaków w defensywie.

Na boisku zobaczyliśmy czterech zawodników Łomży Industrii. Pięć goli, w tym cztery z rzutów karnych, zdobył Arkadiusz Moryto. Jedno trafienie dołożył Michał Olejniczak. Bez gola mecz zakończył Tomasz Gębala. W bramce bezbarwny występ zaliczył Mateusz Kornecki, chociaż więcej czasu miedzy słupkami spędził Jakub Skrzyniarz.

W czwartek Polacy zagrają z Koreą Południową, która na inaugurację pokonała Brazylię 28:22.