Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

„Faraonowie” chcą trenera Industrii Kielce

wtorek, 31 stycznia 2023 10:30 / Autor: Damian Wysocki
„Faraonowie” chcą trenera Industrii Kielce
„Faraonowie” chcą trenera Industrii Kielce
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Tałant Dujszebajew trenerem reprezentacji Egiptu? Takiego scenariusza chciałyby władze tamtejszej federacji. Jak informuje portal kielce.wyborcza.pl, kirgiski szkoleniowiec jest jednym z kandydatów do objęcia tamtejszej reprezentacji.

W ostatnich latach Egipt dołączył do światowej czołówki. Pomogły w tym duże pieniądze inwestowane w szkolenie zawodników. Za reprezentacyjny projekt odpowiadali hiszpańscy szkoleniowcy, byli zawodnicy Tałanta Dujszebajewa: David Davis, a obecnie Roberto Garcia Parrondo.

Na zakończonych mistrzostwach świata Egipt grał do końca, zajął siódme miejsce, co pozwoli mu rywalizować o igrzyska olimpijskie w Paryżu. W ćwierćfinale musiał uznać wyższość Szwecji. Wcześniej ograł m.in. Chorwację.

To kolejny bardzo dobry występ kadry „Faraonów” na mundialu. Cztery lata temu zajęli ósme miejsce, a na poprzednim czempionacie, na własnym terenie, uplasowali się na siódmej lokacie. Na igrzyskach olimpijskich w Tokio zajęli czwarte miejsce.

Według informacji Piotra Rozpary z „Gazety Wyborczej”, władze egipskiej federacji chciałby, aby teraz z ich kadrą pracował Tałant Dujszebajew, trener Industrii Kielce.

54-latek w przeszłości prowadził reprezentacje, łącząc to z obowiązkami w klubie. O 2014 do 2016 roku odpowiadał za wyniki Węgrów, a od 2016 do 2017 roku Polaków. Pod jego wodzą „biało-czerwoni” zajęli czwarte miejsce na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

Tałant Dujszebajew pracuje w Kielcach od dziewięciu lat. Kirgiz chciałby dalej prowadzić 19-krotnego mistrza Polski, ale to zależy od tego, czy klub znajdzie nowego sponsora tytularnego, który pozwoli wyjść z finansowych kłopotów i utrzymać obecny poziom sportowym. Doświadczonego szkoleniowca na swojej ławce widziałby m.in. Pick Szeged, który miał mu przedstawić bardzo ciekawą propozycję.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO