Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Finał nie dla Łomży Industrii

czwartek, 18 sierpnia 2022 19:55 / Autor: Damian Wysocki
Finał nie dla Łomży Industrii
Fot. Diego Gómez
Finał nie dla Łomży Industrii
Fot. Diego Gómez
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Łomża Industria Kielce rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu od porażki. W półfinale turnieju w Laredo uległa Helveti Anaitasuna 32:33.

– W tym momencie nie patrzymy na wyniki. Chcemy wygrać, ale to nie jest głównym celem – mówił przed rozpoczęciem tego spotkania Krzysztof Paluch, trener przygotowania motorycznego w kieleckim klubie.

W pierwszych fragmentach podopieczni Tałanta Dujszebajewa nie wyglądali na zmęczonych trudami okresu przygotowawczego. Po pięciu minutach prowadzili 5:1, a po kwadransie 10:5.

Kielczanie grali w osłabionym składzie. Do kontuzjowanych wcześniej Nedima Remiliego i Eliota Stenmalma dołączył Alex Dujszebajew. W czwartek na parkiecie nie zobaczyliśmy również Arkadiusza Moryty. W efekcie na prawym rozegraniu długo grał Paweł Paczkowski, którego odciążał nominalny obrońca Miguel Sanchez. Na skrzydłach swoje minuty dostali Szymon Wiaderny i Damian Domagała. W kieleckich barwach zadebiutował Benoit Kounkoud.

W końcówce pierwszej części przewaga kielczan zaczęła topnieć. Ósma drużyna hiszpańskiej ekstraklasy doprowadziła do remisu 16:16. Tuż przed syreną czerwoną kartkę otrzymał jeden z zawodników Helveti za faul na Michale Olejniczaku.

Na początku drugiej części rywale wyszli na pierwsze prowadzenie. Kielczanie znów zbudowali przewagę, ale mniej okazałą. W najlepszym momencie prowadzili trzema golami. W 54. minucie prowadzili 30:29, ale później popełnili sporo błędów. Hiszpanie wykorzystali to, rzucając cztery gole z rzędu. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa zdobyli jeszcze dwa trafienia, ale ostatecznie przegrali 32:33.

Najskuteczniejszy, z siedmioma golami na koncie, był debiutujący w kieleckim zespole Szymon Wiaderny.

W sobotę zagrają z przegranym z pary Bathco BM Torrelavega oraz BM Sinfin.

Łomża Industria Kielce – Helvetia Anaitasuna 32:33 (16:16)

Łomża Industria: Wolff, Kornecki – Karacić 1, Nahi 3, Gębala 2, Karacić, Paczkowski, Domagała 1, Tournat 6, Konkoud 1, Sanchez-Migallon 1, Karaliok 4, Wiaderny 7, Sićko 2, Olejniczak 1, D. Dujszebajew 2, Thrastarson 2.

 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO