Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

Gębala: Chcemy pokazać, że jesteśmy w stanie sprawiać niespodzianki

poniedziałek, 11 stycznia 2021 14:14 / Autor: Damian Wysocki
Gębala: Chcemy pokazać, że jesteśmy w stanie sprawiać niespodzianki
fot. Anna Benicewicz-Miazga
Gębala: Chcemy pokazać, że jesteśmy w stanie sprawiać niespodzianki
Damian Wysocki
Damian Wysocki

– Zaczyna się zabawa i to, co jest najważniejsze w życiu sportowca, czyli duża impreza. Jedziemy do Egiptu, aby grać jak najdłużej. Nikomu nie brakuje motywacji do ciężkiej pracy. Teraz dojdzie jeszcze wielka radość – mówi Tomasz Gębala, rozgrywający Łomży Vive Kielce i reprezentacji Polski, kilka dni przed rozpoczęciem rywalizacji na mundialu.

Polacy wylecą do Afryki w dobrych humorach. W ostatnich dniach, w meczach eliminacji Euro 2022, dwukrotnie pokonali Turcję.

– Najważniejsze są cztery punkty. Za nami wartościowe spotkania o stawkę, w których musieliśmy poradzić sobie z presją. Mogliśmy zobaczyć, gdzie jeszcze popełnialiśmy błędy. Mamy jeszcze trochę czasu, aby je wyeliminować – wyjaśnia Tomasz Gębala.

W środę „biało-czerwoni” wylecą do Egiptu, gdzie dwa dni później rozpoczną zmagania na mundialu. Ich rywalami w grupie będą kolejno Tunezja, Hiszpania i Brazylia. Awans do drugiej fazy wywalczą trzy drużyny.

– Naszym celem jest wyjście z grupy. Później chcemy grać jak najdłużej. Nie zamierzamy rywalizować o Puchar Prezydenta. Mamy już taki tytuł sprzed czterech lat. Teraz musimy skupić się na czymś więcej. Trzeba patrzeć jak najdalej. Będzie to trudne, bo wszystko musimy wywalczyć na boisku. Nikt nam tego nie da, nikt nie położy się przed nami. Często jesteśmy teoretycznie słabszym zespołem, ale chcemy tam pojechać i pokazać, że jesteśmy w stanie sprawiać niespodzianki – tłumaczy Tomasz Gębala.

Mundial w Egipcie rozpocznie się w najbliższą środę od starcia gospodarzy z Chile. Piątkowy mecz Polski z Tunezją zaplanowano o godz. 21.30.

CAŁĄ ROZMOWĘ Z TOMASZEM GĘBALĄ MOŻNA ZOBACZYĆ PONIŻEJ:

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO