Giemza jedzie coraz szybciej. Otwinowski trzyma swoje tempo

wtorek, 07 stycznia 2020 18:06 / Autor: Damian Wysocki

Maciej Giemza, motocyklista Orlen Teamu zajął 18. miejsce na trzecim etapie Rajdu Dakar. Drugi z reprezentantów naszego regionu – Paweł Otwinowski z  Duust Diverse Team uplasował się na 16. lokacie wśród quadowców.

Wtorkowy etap został poprowadzony w okolicach Neom. Zawodnicy przejechali 489 kilometrów, z czego 404 km stanowił odcinek specjalny. Maciej Giemza pokonał go 3 godziny 55 minut i 53 sekundy. Do zwycięzcy – Ricky'ego Barabeca ze Stanów Zjednoczonych stracił 26 minut i 22 sekundy. Piekoszowianin awansował na 25. miejsce w klasyfikacji generalnej, której przewodzi Barabec.

Jadący na quadzie Paweł Otwinowski wtorkową trasę pokonał w 6 godzin 57 sekund, co dało mu 16. miejsce. Najlepszy okazał się Giovani Enrico z Chile. W "generalce" prowadzi jego rodak – Ignacio Casale, Otwinowski jest piętnasty.

W środę zawodnicy pokonają liczącą 672 kim trasę z Neom do Al-Ula. Odcinek specjalny wyniesie 453 km.