Giemza o krok od "20". Otwinowski trzyma tempo

środa, 08 stycznia 2020 17:12 / Autor: Damian Wysocki

Maciej Giemza kontynuuje dobrą jazdę na Rajdzie Dakar. 24-letni motocyklista Orlen Teamu zajął 24. miejsce na czwartym etapie. Quadowiec Paweł Otwinowski z Duust Diverse Team uplasował się na 14. lokacie.

W środę zawodnicy pokonali liczącą 672 kilometry trasę z Neom do Al-Ula. Odcinek specjalny wynosił 453 kilometry. Maciej Giemza na jego przejechanie potrzebował 4 godzin 42 minut i 29 sekund. Do zwycięzcy Jose Ignacio Cornejo Florimo z Chile stracił 17 minut i 38 sekund. Piekoszowianin przesunął się z 25. na 21. miejsce w klasyfikacji generalnej. Prowadzi Amerykanin Ricky Brabec.

– Ostatnie 60-70 km to był bardzo ciężki teren, który zabierał dużo sił. Starałem się tam nie popełnić żadnego nawigacyjnego błędu oraz uniknąć wywrotki, o którą było łatwo. Jechaliśmy w gęstym piachu i po gołych skałach – trasa stwarzała sporo problemówna ciężkim motocyklom dakarowym. Cieszę się z awansu w klasyfikacji generalnej i zbieram siły na piąty etap – powiedział Maciej Giemza.

Drugi z zawodników z naszego regionu – Paweł Otwinowski pokonał środowy etap w czasie: 8 godzin 3 minuty i 41 sekund, co dało mu 14. lokatę. Taką samą pozycję zajmuje w "generalce". Do tej pory najlepszy jest Ignacio Casale z Chile.

W czwartek zawodnicy przejadą 563-kilometrową trasę z Al Ula-Hail. Odcinek specjalny wyniósł 353 kilometrów.