Giemza zaczął od trzeciej dziesiątki

poniedziałek, 07 stycznia 2019 19:57 / Autor: Damian Wysocki

Ścigający się w barwach Orlen Teamu, Maciej Giemza zajął 27. miejsce na pierwszym etapie 41. edycji Rajdu Dakar.

Motocykliści na inaugurację przejechali 330-kilometrową trasę z Limy do Pisco.  Zawodnicy pokonali 84 kilometry odcinka specjalnego. Z nim najszybciej poradził sobie Hiszpan Joan Barreda Bort, który potrzebował na to 57 minut i 36 sekund. Za jego plecami uplasowali się Chilijczyk Pablo Quintanilla i Amerykanin Ricky Brabec.

Giemza OES pokonał w godzinę 8 minut i 37 sekund, tracąc do zwycięzcy 11 minut i 10 sekund. Jego kolega z Orlen Teamu – Adam Tomiczek był szybszy o 9 sekund i uplasował się na 26. miejscu.

Uczestnicy Dakaru we wtorek pokonają ponad 550-kilometrową trasę z Pisco do San Juan de Marcona. Na motocyklistów czeka 311 kilometrów odcinka specjalnego.