Giemza zakończył etap maratoński z awansem w „generalce”

poniedziałek, 11 stycznia 2021 11:34 / Autor: Damian Wysocki

Maciej Giemza zaliczył bardzo dobry przejazd na ósmym etapie Rajdu Dakar. Motocyklista Orlen Teamu zajął 16. miejsce, a w klasyfikacji generalnej przesunął się na 17. lokatę.

W niedzielę i poniedziałek zawodnicy rywalizowali na etapie maratońskim, podczas którego nie mogli korzystać z pomocy serwisowej. Pierwszego dnia rywalizacji Maciej Giemza zajął 21. miejsce.

– Motocykl na szczęście jest cały, więc nie będę musiał wieczorem przejmować się awariami – mówił Giemza, który zaczął mocniej odczuwać uraz nadgarstka.

W poniedziałek motocyklista z Piekoszowa rozwinął większą prędkość. Na 709-kilometrowej trasie z Sakaki do Neomu zajął 16. miejsce. 375-kilometrowy odcinek specjalny pokonał w 3 godziny 24 minuty i 43 sekundy. Do zwycięzcy Chilijczyka Jose Ignacio Cornejo Florimo stracił 16 minut i 3 sekundy.

Zawodnik z Ameryki Południowej jest liderem rajdu. Maciej Giemza przesunął się o dwie lokaty – na 17. miejsce.

Do zakończenia rajdu pozostały cztery etapy. We wtorek zawodnicy pokonają trasę ze startem i metą w Neomie. Przejadą 579 kilometrów, w tym 465 kilometrów odcinka specjalnego.