Hattrick Dujszebajewa w Palau Blaugrana. Łomża Vive przerwała kapitalną serię

piątek, 19 listopada 2021 10:56 / Autor: Damian Wysocki

2097 dni trwała seria meczów bez porażki FC Barcelony w Palau Blaugrana. W czwartek, 18 listopada, przerwała ją Łomża Vive Kielce. Tałant Dujszebajew zdobył najtrudniejszy teren w Lidze Mistrzów już po raz trzeci.

„Duma Katalonii” przegrała ostatni raz u siebie 5 grudnia 2015 roku, kiedy pokonało ją Vive Tauron Kielce (33:31).

21 lutego 2016 roku FC Barcelona zaczęła budować kolejną znakomitą passę. Pokonała wówczas MOL-Pick Szeged. Był to pierwszy z 46 meczów bez porażki w Palau Blaugrana. Tylko w sezonie 2017/18 remis wywiozło stamtąd Rhein-Neckar Loewen.

Historia zatoczyła koło i znakomitą serię Katalończyków przerwała Łomża Vive, która w czwartkowy wieczór, po kapitalnym meczu, wygrała 32:30.

„Nie ma słów, aby opisać moje uczucia po tym meczu. Myślę, że jestem najszczęśliwszą osobą w Barcelonie. To było świetne spotkanie. Jestem dumny z całego zespołu oraz naszych sponsorów i kibiców”, napisał na Twitterze Bertus Servaas, prezes kieleckiego klubu.

Jak wyliczył Rasmus Boysen, twórca portalu handball-world.news, w całej historii tylko siedem klubów wygrało w Palau Blaugrana. Trzy razy dokonało tego THW Kiel. Swoje zwycięstwo na tym terenie świętowały również: Celje Pivovarna Lasko, MOL-Pick Szeged, Rhein-Neckar Loewen, PPD Zagrzeb i Ciudad Real. Ten ostatni klub dokonał tego w 2009 roku z Tałantem Dujszebajewem na ławce trenerskiej.