Historyczny sukces kieleckich koszykarzy na wózkach. Scyzory z Pucharem Polski

niedziela, 25 listopada 2018 19:46 / Autor: Damian Wysocki

Koszykarze na wózkach KS Pactum Scyzory sięgnęli po Puchar Polski 2018. Kielczanie w turnieju finałowym, który w weekend odbył się w hali Politechniki Świętokrzyskiej, odnieśli cztery wygrane.

Scyzory zmagania rozpoczęli od pewnego zwycięstwa nad Startem Wrocław 67:50.  W kolejnym pojedynku poprzeczka poszła zdecydowanie w górę, bo na drodze kieleckiej drużyny stanął aktualny mistrz Polski - IKS GTM Konstancin. Gospodarze po emocjonującym pojedynku zwyciężyli 66:49. Miejscowi w drugim dniu rywalizacji pokonali obrońcę trofeum - AKCESMED Start Rzeszów 64:53 oraz Mustanga Konin 65:45. Dla kieleckich wózkarzy to pierwszy Puchar Polski w historii.