Hiszpania dołączyła do Chorwacji. O "złoto" powalczy pięciu zawodników PGE VIVE

piątek, 24 stycznia 2020 21:40 / Autor: Damian Wysocki

Hiszpania stanie przed szansą obrony tytułu handballowego mistrza Europy. Zespół z Półwyspu Iberyjskiego w półfinale tegorocznego EURO pokonał Słowenię 34:32 i w wielkim finale zmierzy się z Chorwacją.

Poza pierwszymi minutami, podopieczni Jordiego Ribery długo utrzymywali się na bezpiecznym kilkubramkowym prowadzeniu. Słoweńcy poderwali się do walki w ostatnich minutach, na dziewięćdziesiąt sekund przed końcem kontaktowego gola zdobył Jure Dolenec, ale ostatnie słowo należało do Hiszpanii, która w niedzielę zagra z Chorwacją (godz. 16). Obie drużyny mierzyły się w minioną środę: w ostatnim spotkaniu drugiej fazy turnieju padł remis 22:22.

W sobotę w Sztokholmie odbędą się dwa mecze: o 5. miejsce między Niemcami a Portugalią (godz. 16) oraz o 3. lokatę, w którym zobaczymy Słowenię i Norwegię (godz. 18.30).

W półfinałowym meczu Hiszpania – Słowenia zagrało czterech zawodników PGE VIVE. Jak im poszło?

Angel Fernandez Perez: 6 bramek, 7 rzutów, 2 asysty, 2 przechwyty, czas gry: 46:15

Alex Dujszebajew: 6 bramek, 9 rzutów, 5 asyst, 1 strata, 2 faule w ataku, 1 przechwyt, czas gry: 37:21

Julen Aginagalde: 2 bramki, 2 rzuty, 1 asysta, czas gry: 30:41

Blaż Janc: 6 bramek, 7 rzutów, 3 asysty, 1 strata, 1 blok, czas gry: 50:07

Daniel Dujszebajew: poza składem