[III liga] Derby dla KSZO. Korona traci punkty w końcówce

poniedziałek, 31 maja 2021 15:10 / Autor: Sebastian Kalwat

W 38. kolejce trzeciej ligi, rezerwy Korony zremisowały na wyjeździe z Wisłoką Dębica 1:1. W derbach województwa Wisła Sandomierz uległa u siebie KSZO 0:1. ŁKS Łagów w tej serii pauzował.

Wisłoka Dębica - Korona II Kielce 1:1 (0:0)

Bramki: Kamiński 90 - Strzeboński 66.

Korona: Drej - Dziubek, Bujak, Kośmicki, Więckowski (46. Zawadzki), Świtowski (60’ Kordas), Zwoźny (60; R. Turek), Strzeboński, Słabosz (88’ Jopkiewicz), P. Lisowski, Piróg (75’ Kiełb)

Wisłoka: Mrózek - Zygmunt (74’ Pawlak), Cabała, Kozłowski (74’ Lubera), Sojda, Łanucha, Fedan, Rębisz (66’ Wójcik), Siedlik, Palonek (74’ Żmuda), Kamiński.

W pierwszej połowie obie drużyny miały kilka szans do zdobycia gola, jednak obaj bramkarze stawali na wysokości zadania i po 45. minutach na tablicy wyników widniał rezultat 0:0.

W drugiej odsłonie, a dokładnie w 66. minucie na prowadzenie wyszła Korona, a trafienie zaliczył Miłosz Strzeboński.

Gdy wydawało się, że kielczanie dowiozą ten wynik do końca, gospodarze wyrównali. Po rzucie wolnym do odbitej przez bramkarza piłki doszedł Dariusz Kamiński i ustalił wynik meczu na 1:1.

Korona II ma 33 punkty i zajmuje 19. miejsce w lidze.

Wisła Sandomierz - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:1 (0:1)

Bramka: Majewski 44.

Wisła: Jurewicz - Kajpust, Sudy, Serek, Diel - Stańczyk (55’ Klockowski), Taranek, Chmielowiec (73’ Charszla), Antochów (46’ Siedlecki), Zawiślak (68’ Pieniążek) - Matuszewski.

KSZO 1929: Lipiec - Głaz, Majewski (60’ Nowak), Zając, Persona - Zalewski (60’ Pawlik), Mężyk, Partyka, Paluch, P. Kaczmarek (77’ Chrzanowski) - Stanisławski.

Pod koniec pierwszej połowy na prowadzenie drużynę z Ostrowca, po strzale z rzutu wolnego wyprowadził Robert Majewski.

W drugiej części pojedynku, mimo dogodnych okazji z obu stron gole już nie padły i derby zakończyły się wynikiem 1:0 dla KSZO.

Wisła ma 48 punktów i plasuje się na 13. miejscu w tabeli. KSZO z 57 punktami zajmuje ósmą lokatę.

Już w środę zostanie rozegrana 39. kolejka. KSZO podejmie u siebie KS Wiązownica, a Korona II Lewarta Lubartów. ŁKS Łagów zagra na wyjeździe z Avią Świdnik, zaś Wisła Sandomierz z Wólczanką Wólka Pełkińska.