[III liga] Korona II z kolejną porażką. KSZO Ostrowiec pokonał u siebie Siarkę

poniedziałek, 24 maja 2021 11:36 / Autor: Sebastian Kalwat

W 37. kolejce trzeciej ligi tylko KSZO Ostrowiec mógł cieszyć się z kompletu punktów. Porażek doznały Korona II oraz ŁKS Łagów, zaś Wisła Sandomierz podzieliła się punktami z Podlasiem Biała Podlaska.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Siarka Tarnobrzeg 1:0 (1:0)

Bramka: Stanisławski 45.

KSZO 1929: Lipiec - Głaz, Zając, Majewski, Persona - Szydłowski (69’ Zalewski), Partyka, Mężyk, Paweł Kaczmarek (64’ Smuczyński), Paluch - Stanisławski.

Siarka: Kowal - Bierzało, Józefiak, Duda - D'Apollonio (70’ Kowalik), Tabor, Rogala (86’ Krempa), Skrzypek (70’ Szołtys), Janeczko, Sulkowski - Bałdyga (46’ Gajewski).

W pierwszej połowie to zawodnicy Siarki dominowali. Zespół z Tarnobrzega dłużej utrzymywał się przy piłce i stworzył kilka szans do zdobycia gola, jednak żadnej z nich nie wykorzystał. Po koniec pierwszej części gry dość niepodziewanie to KSZO wyszedł na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową gola zdobył Szymon Stanisławski. Najlepszy strzelec ostrowczan w tym sezonie jest autorem 17 goli dla drużyny prowadzonej przez Tadeusza Krawca.

W drugiej odsłonie również więcej dogodnych sytuacji mieli goście, ale nadal brakowało szczęścia oraz skuteczności. KSZO ograniczał się do bronienia wyniku i ostatecznie ta sztuka się udała. Gospodarze pokonali Siarkę 1:0.

KSZO ma 54 punkty i nadal zajmuje ósmą pozycję w lidze.

Korona II Kielce – Chełmianka 0:1 (0:0)

Bramka: Brzozowski 62.

Korona II: Osobiński – Bujak, Seweryś (46’ Dziubek), Kośmicki, Prętnik, P. Lisowski, Jopkiewicz (76’ Zawadzki), Rybus (46’ Więckowski), Bielka (63’ Strzeboński), Konstantyn (46’ Kordas), Piróg.

Chełmianka: Ciołek – Brzozowski, Mazurek, Budzyński, Wołos, Skoczylas (55’ Kanarek), Bednara, Bonin, Pritulak (46’ Kotowicz), Grądz (89’ Sąsiadek), Myśliwiecki (82’ K. Wójcik).

W pierwszej połowie obie drużyny miały sporo szans do strzelenia gola. W kieleckiej ekipie dwie świetne okazje miał Artur Piróg, ale niestety obu nie wykorzystał. W drużynie gości pokonać Jakuba Osobińskiego próbowali m.in. Michał Wołos i Dawid Skoczylas, ale także bez efektu w postaci gola – do przerwy był remis 0:0.

W drugiej części gry kielczanie mieli swoje okazje, ale nie potrafili w tym dniu pokonać golkipera gości. Chełmianka w 62. minucie  przełamała impas strzelecki i wyszła na prowadzenie, a gola strzałem z pola karnego zdobył Dawid Brzozowski.

W kolejnej fazie pojedynku kolejne szanse mieli m.in. Grzegorz Bonin, były piłkarz Korony, czy też Jakub Bednara, który trafił w słupek.

Ostatecznie rezerwy Korony zanotowały kolejna porażkę i 32 punktami plasują się na 19. pozycji w tabeli.

Stal Stalowa Wola - ŁKS Probudex Łagów 3:2 (2:1)

Bramki: Waszkiewicz 5, Wojtak 20, Szałas 68 (sam.) - Mydlarz 27, Rogala 53

Stal: Wietecha – Waszkiewicz, Khorolskyi, Hudzik (78’ Pietrzyk), Mistrzyk, Drobot (78’ Stępniowski), Stelmach, Wojtak (90’ Zięba), Jopek, Mroziński, Grabarz (69’ Płonka).

Łagów: Michalski – Wilk, Szałas, Krzeszowski (69’ Mójta), Ślefarski, Kolasa (46’ Grzela), Mydlarz, Gierczak (46’ Styczyński, Baran (45’ Kapsa), Rogala, Szymański.

Bardzo szybko, po już w piątek minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gola zdobył Adam Waszkiewicz. Po kwadransie od pierwszej bramki Stal zadała drugi cios. Ładnym uderzeniem lewą nogą popisał się Maciej Wojtak i powiększył prowadzenie ekipy ze Stalowej Woli.

Kilka minut później ŁKS zdobył bramkę kontaktową. Strzał oddał Michał Mydlarz, a piłka po odbiciu się od jednego z obrońców wpadła do siatki i do przerwy było 2:1 dla Stali. Osiem minut po rozpoczęciu drugiej połowy łagowianie doprowadzili do wyrównania. Rzut karny pewnie wykorzystał Piotr Rogala.

Po tym trafieniu to zespół Ireneusza Pietrzykowskiego zaczął częściej atakować, ale żadna z akcji nie zakończyła się golem. Trafienie zaliczyli za to gospodarze. Po strzale Aleksandra Drobota piłka odbiła się od Dawida Szałas i wpadła do bramki ŁKS-u.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i to gospodarze mogli cieszyć się ze zwycięstwa 3:2.

ŁKS ma 48 punktów i zajmuje 11. miejsce w lidze.

Podlasie Biała Podlaska - Wisła Sandomierz 1:1 (1:0)

Bramki: Kocoł 19 (k) - Taranek 89.

Podlasie: Krasowski - Archipow (46’ Dmitruk), Kosieradzki, Nieścieruk, Salak, Kobza, Andrzejuk, Wojczuk, Zabielski (80’ Mierzwiński), Kocoł, Chmielewski (80’ Golba).

Wisła: Jurewicz – Kajpust, Sudy, Serek, Diel - Stańczyk, Siedlecki (46’ Taranek), Chmielowiec, Antochów (71’ Pieniążek), Zawiślak - Matuszewski.

W pierwszej połowie to Podlasie grało lepiej i miało kilka szans do wyjścia na prowadzenie. Udało się to w 19. minucie, gdy rzut karny wykorzystał Kamil Kocoł i do przerwy gospodarze prowadzili 1:0.

W drugiej odsłonie Wisła zaczęła grać z większym animuszem, jednak przed długi czas nie była w stanie zdobyć gola. Szczęście uśmiechnęło się w końcu do sandomierzan. W samej końcówce gola na 1:1 zdobył Sebastian Taranek i po trzech kolejnych porażkach, zapewnił gościom punkt w tym spotkaniu.

Wisła ma 48 punktów i plasuje się na 12. miejscu w rozgrywkach.

W 38. serii gier w derbach regionu Wisła Sandomierz zagra u siebie z KSZO Ostrowiec Św. Wyjazdowy mecz czeka Koronę II, która w Dębicy zagra z  Wisłoką.