[III liga] Nieudany weekend dla drużyn z regionu. Punkt zdobył tylko ŁKS Łagów

poniedziałek, 26 kwietnia 2021 14:32 / Autor: Sebastian Kalwat
Sebastian Kalwat

W 31. kolejce rozgrywek III ligi kolejnej porażki doznały rezerwy Korony Kielce. Swoje mecze przegrały także drużyny z Ostrowca i Sandomierza. Honor świętokrzyskich ekip uratował ŁKS Łagów, który zremisował na swoim stadionie ze Stalą Kraśnik.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Jutrzenka Giebułtów 2:3 (1:2)

Bramki: Paluch 29 (k), Bayramov 71 - Kaczor 17, Pietrzyk 35, Zawadzki 90+2.

KSZO 1929: Korziewicz – Głaz, Zając, Majewski (46’ M. Kaczmarek, 72’ Nowak), Kraśniewski – Paluch, Partyka, Zaklika (46’ Bayramov), P. Kaczmarek, Persona – Stanisławski.

Jutrzenka: Maciejowski – Serafain, Kaczor, Majcherczyk (61’ Ceglarz), Zawadzki - Pietrzyk (60’ Kubiak), Kowalski (68’ Jeż), Śląski (81’ Silczuk), Zeszczuk (61’ Iwanicki) - Litewka, Kozicki.

Chwilę po upływie kwadransa prowadzenie objęli przyjezdni, a autorem gola był Tomasz Kaczor.

W 30. minucie na tablicy wyników widniał już rezultat 1:1. Rzut karny dla ostrowczan wywalczył Michał Paluch i sam poszkodowany pokonał bramkarza Jutrzenki z jedenastego metra.

Niestety, kilka minut później goście ponownie wyszli na prowadzenie i na raty Korziewicza pokonał Karol Pietrzyk.

W drugiej połowie KSZO zaciekle walczył o korzystny rezultat i w 71. minucie gospodarze dopięli swego, a trafienie zaliczył Fuad Bayramov.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, w ostatniej akcji meczu rzut wolny wykonywał Dominik Zawadzki i strzałem z ostrego kąta pokonał bramkarza KSZO, dając tym samym zwycięstwo Jutrzence.

Ostrowczanie mają na koncie 41 punktów i zajmują 12. pozycję w lidze.

ŁKS Probudex Łagów - Stal Kraśnik 1:1 (1:1)

Bramki: Balotelli 29 - Bartoś 7.

ŁKS: Michalski – Borowiak (51’ Grzela), Wilk (51’ Krzeszowski), Ślefarski, F. Rogoziński (51’ Kolasa) – Szałas (73’ Kapsa), Rogala, Mydlarz, Gierczak (73’ Biesiada) – Imiela, Amarildo.

Stal: Borusiński – Łokieć, Gajewski, Dyszy, Michalak - Czelej (75’ Popiołek), Skrzyński (75’ Cygan), Bartoś (90’ Chudyba), Woźniak (64’ Zawierucha) – Wolski.

Bardzo szybko prowadzenie w tym spotkaniu uzyskali goście. Już w 7. minucie w zamieszaniu w polu karnym najlepiej zachował się Kamil Bartoś i pokonał Przemysława Michalskiego.

Niemal po półgodzinie gry łagowianie doprowadzili do wyrównania. W dobrej pozycji strzeleckiej znalazł się Amarildo Balotelii i nie dał szans bramkarzowi Stali.

Mimo kilku okazji dla obu drużyn w drugiej odsłonie więcej goli w tym meczu nie padło i ŁKS ostatecznie zremisował ze Stalą 1:1.

Łagowianie z dorobkiem 47 punktów plasują się na ósmym miejscu w rozgrywkach trzeciej ligi.

Podlasie Biała Podlaska - Korona II Kielce 3:0 (3:0)

Bramki: Kocoł 7, Golba 38, Wojczuk 42.

Podlasie: Kasperek - Archipow, Nieścieruk, Kosieradzki, Salak - Dmitruk (46’ Zabielski), Kobza, Andrzejuk (67’ Mierzwiński), Kocoł, Wojczuk (81’ Łęcki) - Golba (46’ Chmielewski).

Korona: Osobiński - Szywacz, Kośmicki, Dziubek, Petrović - P. Lisowski, Piróg (75’ Rozmysłowski), Słabosz (46’ Zawadzki), R. Turek (60’ Świtowski), Rybus (60’ Konstantyn) - Bielka.

Niestety emocje w tym meczu zakończyły się już w pierwszej połowie. Już w siódmej minucie po dobrej akcji gospodarzy, gola zdobył Kamil Kocoł.

W 38. minucie ładnym uderzeniem popisał się Mateusz Golba i podwyższył wynik spotkania.

Cztery minuty później kolejny cios zadali zawodnicy Podlasia. Gola na 3:0 zdobył Maciej Wojczyk.

W drugiej odsłonie niemający nic do stracenia kielczanie kilkukrotnie atakowali i mieli okazje do zdobycia gola.

Dwie świetne sytuacje zmarnował Hubert Zwoźny, zaś rzutu karnego w 65. minucie nie wykorzystał Zvonimir Petrović.

Korona II ma 27 „oczek” i zajmuje 19. miejsce w lidze.

Sokół Sieniawa - Wisła Sandomierz 2:0 (1:0)

Bramki: Sudy 2 (sam.), Purcha 77.

Sokół: Zając - Skała, Drelich, Kapuściński, Grasza - Purcha (86' Kasperkowicz), Ochał, Jędryas - Wójcik (64' Pikiel), Hass (73' Mazurek), Majda (86' Oziebło).

Wisła: Pietrasik – Pieniążek (46’ Siedlecki), Kajpust, Sudy, Klockowski - Stańczyk, Taranek, Tyl, Chmielowiec (73’ Antochów), Zawiślak - Matuszewski (80’ Kopczak).

Już kilkadziesiąt sekund po pierwszym gwizdku na prowadzenie wyszli zawodnicy Sokoła. Samobójcze trafienie zaliczył zawodnik Wisły Marcin Sudy.

Wynik 1:0 dla gospodarzy utrzymywał się aż do 77. minuty. Wtedy to gola zdobył Bartłomiej Purcha i ustalił rezultat tego pojedynku.

Sandomierzanie notują bardzo słabą drugą rundę rozgrywek. Z dziesięciu rozegranych meczów przegrali aż siedem, odnieśli dwa zwycięstwa i jeden remis.

Wisła Sandomierz ma w swoim dorobku 44 punkty i zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli trzeciej ligi.

Już w środę zostanie rozegrana 32. kolejka III ligi. W najciekawszym spotkaniu, patrząc z perspektywy kibiców z regionu, będzie spotkanie derbowe, w którym rezerwy Korony na własnym stadionie podejmą KSZO Ostrowiec Św. Również u siebie Wisła Sandomierz zagra z Orlętami Radzyń Podlaski. ŁKS Łagów zmierzy się na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ.