Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

Jabłoński: To nie warunek, ale propozycja

czwartek, 14 stycznia 2021 17:39 / Autor: Damian Wysocki
Jabłoński: To nie warunek, ale propozycja
Jabłoński: To nie warunek, ale propozycja
Damian Wysocki
Damian Wysocki

– Zakup jednego procenta akcji spółki miałby dla mnie charakter symboliczny. Jeszcze mocniej wiązałby mnie z klubem – mówi Łukasz Jabłoński, kandydat na prezesa Korony Kielce.

Dotychczasowy prokurent spółki został zarekomendowany na stanowisko prezesa przez Radę Nadzorczą. W czwartek z tą decyzją jako pierwsi zapoznali się prezydent Bogdan Wenta oraz przedstawiciela klubów Rady Miasta. W Ratuszu dyskutowano również o możliwości sprzedaży jednego procenta akcji Korona S.A. kandydatowi na prezesa jako opcji managerskiej.

– Zakup jednego procenta akcji spółki miałby dla mnie charakter symboliczny. Jeszcze mocniej wiązałby mnie z klubem. Jest to znana praktyka, że osoby zarządzające stają się właścicielem spółki, za którą odpowiadają – wyjaśnia Łukasz Jabłoński.

Jeżeli radni zgodzą się na takie rozwiązanie, to pod obrady Rady Miasta trafi stosowny projekt uchwały.

– Na spotkaniu podkreśliłem, że nie jest to warunek, ale propozycja. Mam wrażenie, że wszyscy uczestnicy spotkania wyrazili aprobatę dla tego pomysłu – przyznaje prokurent spółki.

– Decyzja odmowna nie będzie oznaczać, że nie zostanę prezesem – uzupełnia Łukasz Jabłoński, który z kieleckim klubem związany jest od dwóch miesięcy. Jak sam przyznaje, kierowanie drużyną sportową byłoby dla niego ciekawym wyzwaniem.

– Jest to klub. Nie ma tu podejścia czysto biznesowego. Jest większy stopień lojalności. Spodobała mi się taka praca.

Łukasz Jabłoński ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu spółkami handlowymi, przede wszystkim z branży motoryzacyjnej. Ostatnio pełnił funkcję prezesa zarządu firm Auto Broker i Autoskar.

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO