Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Karaliok i Kulesz wrócą do Kielc we wtorek

piątek, 21 stycznia 2022 15:12 / Autor: Damian Wysocki
Karaliok i Kulesz wrócą do Kielc we wtorek
fot. Grzegorz Trzpil
Karaliok i Kulesz wrócą do Kielc we wtorek
fot. Grzegorz Trzpil
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Łomża Vive Kielce przygotowuje się do drugiej części sezonu w mocno okrojonym składzie. We wtorek do zespołu dołączą Białorusini Arciom Karaliok i Uładzisłau Kulesz.

Ich kadra pożegnała się z Euro 2022 już po fazie grupowej. Podopieczni Jurija Szewcowa przegrali z Niemcami i Polską, a na koniec pokonali Austrię.

Arciom Karaliok zagrał we wszystkich spotkaniach. Na parkiecie spędził ponad dwie i pół godziny. Zdobył 13 bramek. Uładzisłau Kulesz wystąpił tylko w meczu z Niemcami, w którym zanotował siedem trafień. Następnie otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Lewy rozgrywający kończy izolację w piątek o północy.

Obaj zawodnicy we wtorek wznowią treningi w klubie. Na kolejnych szczypiornistów, którzy wrócą z Euro trzeba będzie poczekać do początku lutego. W grze pozostało aż 10 zawodników mistrza Polski.

– Mamy wypracowane już swoje systemy. Każdy dostaje swoje wolne. Życzę, aby jak najwięcej zawodników skończyło turniej jak najpóźniej. Każdy z nich będzie miał równy odpoczynek, tylko rozłożony w czasie. Naszym zadaniem jest dobranie odpowiednich obciążeń treningowych. Ten trening musi „wyrównawczy”. Ci, który grają mniej, muszą ćwiczyć normalnie. Jeśli ktoś dostaje więcej czasu, to później najważniejsza jest regeneracja – wyjaśnia Tomasz Mgłosiek, fizjoterapeuta kieleckiego klubu.

Łomża Vive wznowi rozgrywki PGNiG Superligi 5 lutego, kiedy podejmie w swojej hali Sandrę Spa Pogoń Szczecin.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO