Karol Bielecki najpopularniejszym sportowcem regionu

piątek, 03 lutego 2017 21:27 / Autor: Damian Wysocki

Nie było niespodzianki, bo jej po prostu być nie mogło. Szczypiorniści Vive Tauronu Kielce odegrali pierwszoplanowe role podczas jubileuszowej gali 65. Plebiscytu Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu. Najpopularniejszym zawodnikiem regionu wybrany został Karol Bielecki, natomiast statuetka dla najlepszego trenera powędrowała do Tałanta Dujszebajewa. Vive przyznano również tytuł Drużyny Roku 2016.

Bielecki w minionych dwunastu miesiącach  z Vive wywalczył mistrzostwo i puchar Polski, triumfował w Lidze Mistrzów oraz sięgnął po brązowy medal IHF Super Globe w Katarze. Dodatkowo popularny „Kola” był liderem polskiej reprezentacji na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Rozgrywający w Brazylii z 55 bramkami został królem strzelców turnieju, a „Biało-czerwoni” zajęli 4. miejsce. Pochodzący z Sandomierza zawodnik na Igrzyskach dostąpił zaszczytu pełnienia funkcji chorążego polskiej reprezentacji.

POSŁUCHAJ RELACJI:

Miejsca na podium uzupełnili pięściarz KKB Rushh Daniel Adamiec oraz inny z zawodników Vive - Michał Jurecki. Podczas odbierania statuetki dla najlepszego trenera Tałant Dujszebajew w geście uznania za wygranie walki z chorobą nowotworową przekazał ją swojemu asystentowi - Tomaszowi Strzębale.

Oprócz dziesiątki najpopularniejszych w regionie poznaliśmy też najlepszych trenerów i zawodników w poszczególnych powiatach.