Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

„Krew dla Niepodległej” – wspólna akcja żołnierzy i sportowców

wtorek, 04 listopada 2025 13:31 / Autor: Aleksandra Rękas
„Krew dla Niepodległej” – wspólna akcja żołnierzy i sportowców
„Krew dla Niepodległej” – wspólna akcja żołnierzy i sportowców
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Już 8 listopada odbędzie się wyjątkowa akcja krwiodawstwa -„Krew dla Niepodległej”. Organizują ją żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, a także zawodnicy klubów Industria Kielce i Korona Kielce S.A.

Jak informuje por. Daniel Woś, oficer prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, akcja odbędzie się 8 listopada w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, przy ul. Jagiellońskiej 66.

– Zaplanowaliśmy ją w godzinach od 8 do 13. Każdy, kto tego dnia zdecyduje się oddać krew, nie tylko pomoże ratować ludzkie życie, ale również włączy się symbolicznie w obchody Święta Niepodległości – wyjaśnia Woś.

Dla honorowych dawców przewidziano specjalne upominki. Klub Korona Kielce przygotował 20 voucherów na mecz z Rakowem Częstochowa (9 listopada, godz. 14:45), a Industria Kielce obdaruje wszystkich dawców voucherami na mecz Ligi Mistrzów z Aalborgiem (13 listopada, godz. 18:45).

– Podczas wydarzenia żołnierze 10. ŚBOT oraz CPdMZ przybliżą zainteresowanym warunki służby oraz proces rekrutacji do Wojska Polskiego. To doskonała okazja, aby porozmawiać z żołnierzami i dowiedzieć się więcej o służbie wojskowej w kraju i na misjach poza granicami państwa – zachęca Woś.

Organizatorzy podkreślają, że każda kropla krwi ma ogromną wartość, a w konteście Święta Niepodległości nabiera wyjątkowego znaczenia.

Wesprzyj nas!
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO