Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Kielce gościnne dla piłkarskich klubów

wtorek, 05 lipca 2022 10:14 / Autor: Łukasz Czerwiak
Kielce gościnne dla piłkarskich klubów
Kielce gościnne dla piłkarskich klubów
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W województwie świętokrzyskim do piłkarskiego sezonu 2022/2023 przygotowują się cztery drużyny. Są to zespoły z Czech, Rumunii, Cypru oraz Polski.

- Górnik Łęczna był w Kielcach od 28 czerwca do 2 lipca. Trenował na boisku Orląt Kielce. W tym czasie zagrał dwa sparingi. Pierwszy z Puszczą Niepołomice w Busku-Zdroju i zremisował go 1:1. Na koniec zgrupowania, na stadionie przy ulicy Szczepaniaka wygrał z FC Voluntari 2:1 - mówił Paweł Grabowski, dyrektor Hotelu Tęczowy Młyn w Kielcach.

Rumuński zespół FC Voluntari przebywa w Kielcach od 27 czerwca. W tym czasie zagrał dwa mecze kontrolne. Pokonał Orlęta Kielce 12:0, ale musiał uznać wyższość Górnika Łęczna. Ostatnie spotkanie na zgrupowaniu rozegra 5 lipca o godzinie 17:00 zmierzy się z trenującym w Opalenicy izraelskim Hapoelem Beer Sheva. Swoje zgrupowanie zakończy trzy dni później.

W Kielcach pojawią się jeszcze dwa zespoły. Czeski Banik Ostrawa będzie się przygotowywał w regionie od 14 do 21 lipca. Ostatnim zespołem, który zawita do województwa świętokrzyskiego, aby przygotować się do sezonu będzie 21-krotny mistrz Cypru Omonia Nikozja. Drużyna będzie w Kielcach od 20 do 31 lipca.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO