Kieleccy Hiszpanie powalczą o „brąz”

czwartek, 05 sierpnia 2021 16:01 / Autor: Damian Wysocki

Nie będzie „kieleckiego” finału igrzysk olimpijskich w Tokio. Hiszpania przegrała z Danią 23:27.

Obrońcy tytułu szybko osiągnęli dwie, trzy bramki przewagi. Przede wszystkim dzięki dobrej postawie Niklasa Landina w bramce. Nieskuteczni Hiszpanie mieli problemy z doprowadzeniem do remisu. Na przerwę schodzili przegrywając 18:20.

Po przerwie sytuacja wyglądała podobnie. Mistrzowie Europy byli bliscy dogonienia rywali, ale straty potrafili zmniejszyć tylko do jednego trafienia. Końcówka zdecydowanie należała do Danii, która zameldowała się w finale.

Alex Dujszebajew grał przez 27 minut. Zdobył pięć bramek, wykorzystując połowę swoich rzutów. Do tego dorzucił dwie asysty. Miguel Sanchez-Migallon Naranjo zaliczył jedno trafienie na dwie próby, a w obronie dpopisał się jednym blokiem.

Decydujące spotkania zostaną rozegrane w sobotę. O 10 czasu polskiego w starciu o brązowy medal Hiszpania zmierzy się z Egiptem. O 14 o „złoto” powalczą Francja i Dania.