Kiereś: Zawiedliśmy jako drużyna

sobota, 06 kwietnia 2024 17:14 / Autor: Michał Gajos

Trener Stali był rozczarowany wynikiem sobotniej batalii. Mielczanie przegrali 0:1 w Kielcach.

Kamil Kiereś, trener Stali Mielec: – To było dla nas bardzo ważne spotkanie. Cały czas słyszę, że mamy pewne utrzymanie. Dla mnie utrzymanie, to matematyka. Ustaliśmy sobie, że naszym celem jest utrzymanie, ale bardziej ambitnym planem było zajęcie miejsca w środkowej części tabeli. Do tego spotkania byliśmy pod tym kątem wiarygodni. Zawiedliśmy jako drużyna. Mieliśmy plan, a Korona nas nie zaskoczyła. Początek spotkania był w naszym wykonaniu dobry. Gra toczyła się na połowie rywali. Nie potrafiliśmy jednak być konkretni w trzeciej tercji. Nie chcę, żeby to było alibi, ale ta przerwa na race nas wybiła. Charakteryzowaliśmy się niecelnymi podaniami, niedokładnością i pasywnością przy stracie gola z rzutu rożnego. Druga połowa miała lepszy wymiar, jeśli chodzi o ataki skrzydłami. Statystyki mówią jedno, oddaliśmy 10 strzałów, ale ani razu celnie. Nie da się wygrać w ten sposób. Szkoda, bo tysiąc naszych kibiców, liczyło na dobry wynik.