Koncertowo do przerwy i nerwowo do końca. Koroneczki pokonały Vitamineo

poniedziałek, 08 kwietnia 2024 13:04 / Autor: Michał Gajos

Suzuki Korona Handball Kielce pokonała na własnym parkiecie MKS Vitamineo Jelenia Góra 36:29. Był to zaległy mecz 13. kolejki Centralnej Ligi Kobiet.

Kielczanki odkupiły w pierwszych 30 minutach swój ostatni, fatalny mecz z MTS-em Żory,  gdy do przerwy rzuciły tylko cztery bramki. Tym razem poprawiły swój dorobek o 20 skutecznych rzutów, wygrywając do przerwy 24:15.

Po zmianie stron Koroneczki mocno spuściły z tonu, ale to nie wybiło ich z drogi po komplet punktów – pomimo tego, że na początku ostatniego kwadransa pozwoliły zbliżyć się rywalkom na dwie bramki.

Finalnie podopieczne Pawła Tetelewskiego wygrały 36:29, a najskuteczniejszą szczypiornistką była Marta Rosińska (8 goli). Kolejny mecz zespół ze stolicy województwa świętokrzyskiego rozegra we własnej hali z Pogonią Szczecin.

Suzuki Korona Handball Kielce – MKS Vitamineo Jelenia Góra 36:29 (24:15)

Suzuki Korona: Smelcerz, Toboła – Rosińska 8, Berlińska 6, Rzepka 6, Grabarczyk 4, Staszewska 3, Leśniak 3, Tomczyk 3, Łucak 3, Janczarek, Miśkiewicz, Wawrzycka.