Korona grała, Wisła strzelała. Trwa świetna passa Ojrzyńskiego

czwartek, 25 kwietnia 2019 19:49 / Autor: Damian Wysocki

Korona Kielce w czwartkowym meczu 32. kolejki LOTTO Ekstraklasy przegrała na wyjeździe z Wisłą Płock 1:2. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie i po stałych fragmentach gry. W 32. minucie bezpośrednim trafieniem z rzutu wolnego gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Dominik Furman. W 41. minucie wyrównał Elia Soriano, który pewnie wykorzystał rzut karny. Tuż przed zejściem do szatni po krótkim rozegraniu wolnego gola dającego finalnie trzy punkty strzelił Ariel Borysiuk. "Żółto-czerwoni" mają czego żałować, bo w całym spotkaniu stworzyli zdecydowanie więcej sytuacji od płocczan. Dla zespołu prowadzonego przez Leszka Ojrzyńskiego to czwarta wygrana z rzędu.

Wisła Płock – Korona Kielce 2:1 (2:1)

Bramki: Furman 32', Borysiuk 45' – Soriano 41'k

Korona: Hamrol – Gardawski, Malarczyk, Marquez, Kallaste – Puczko (64' Sewerzyński), Gnjatić, Petrak, Jukić (64' Cebula) – Soriano (72' Arweladze)

Wisła: Dahne – McGing, Łasicki, Uryga, Cabezali – Varela (61' Merebaszwili), Borysiuk, Furman, Rasak, Szwoch (59' Ricardinho) – Zawada (84' Kuświk)

Żółte kartki: Marquez, Gnjatić, Jukić, Kallaste, Soriano – Rasak, Uryga, Ricardinho, Furman

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA:

3': Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Puczki przed stuprocentową sytuacją stanął Brown Forbes. Kostarykanin idealnie wybiegł do piłki, ale zabrakło mu precyzji przy finalizacji.

5': Jukić świetnym długim podaniem uruchomił wybiegającego na czystą pozycję Brown Forbesa. Napastnik Korony w dogodnej sytuacji trafił jednak prosto w wychodzącego z bramki Dahne.

9': Korona w kilka minut mogła uzbierać trzy bramki. Tym razem po dobrej wrzutce Puczki z rożnego gola mógł zdobyć Malarczyk. Strzał środkowego obrońcy minął słupek.

25': "Żółto-czerwoni" kontrolowali przebieg boiskowych zdarzeń. Zawodnicy Lettieriego przeprowadzili świetną akcję. Soriano wypuścił z prawej strony Gardawskiego, który wyłożył płaską piłkę do nadbiegającego Brown Forbesa. Kostarykanina w ostatniej chwili uprzedził Łasicki.

32': GOL! 1:0! Pierwszy celny strzał gospodarzy wylądował w siatce. Furman popisał się kapitalnym trafieniem bezpośrednio z rzutu wolnego.

39': Rzut karny dla Korony. Soriano wpadł w pole karne z prawej strony. Włoch został popchnięty w "szesnastce" przez Cabezaliego.

41': GOL! 1:1! Soriano popisał się pięknym, mocnym uderzeniem z jedenastego metra, prosto w okienko bramki. Futbolówka po drodze musnęła jeszcze poprzeczkę.

45': GOL! 2:1! Kolejny rzut wolny Wisły i kolejna bramka. Tym razem Furman podał do środka do Borysiuka. Ten spokojnie przyjął i oddał precyzyjny stał z dystansu.

53': Po wybiciu obrońców Wisły Płock, na strzał z powietrza sprzed pola karnego zdecydował się Petrak. Tę próbę z najwyższym trudem wyciągnął Dahne.

66': Furman potwierdził, że ma kapitalnie ułożoną prawą stopę. Mimo dobrych 30 metrów od bramki, środkowy pomocnik popisał się ładnym strzałem z dystansu. Na szczęście Korony piłka minęła słupek.

76': Furman zacentrował w pole karne z lewej strony. Blisko skierowania piłki do siatki był Zawada, ale zabrakło mu kilku centymetrów.

77': Sędzia Myć dał dwa przywileje korzyści Wiśle. Ta akcja mogła zakończyć się golem. Dobrego dośrodkowania Ricardinho nie przeciął jednak Rasak.

95': Dehne został bohaterem Wisły. Niemiecki bramkarz w ostatniej minucie instynktownie obronił strzał Petraka.