Korona II wreszcie zwycięska. Pewna wygrana z Cracovią II

czwartek, 27 sierpnia 2020 12:02 / Autor: Sebastian Kalwat

Po czterech porażkach z rzędu, Korona II Kielce wreszcie może cieszyć się ze zwycięstwa. W środowe popołudnie na stadionie przy ul. Szczepaniaka, kielczanie bez większych problemów pokonali rezerwy Cracovii 3-0. To druga wygrana w szóstym meczu III ligi.

Padający na początku spotkania deszcz, nie przeszkodził zawodnikom trenera Grzesika w konstruowaniu składnych akcji. Optyczna przewaga przełożyła się na zmianę wyniku już w 18. minucie meczu. Po faulu w polu karnym gości, ''jedenastkę'' na gola zamienił Mateusz Sowiński, choć uczynił to dopiero po dobitce - jego pierwszy strzał udało się odbić bramkarzowi Cracovii.

Goście, pomimo kilku szans do zdobycia gola, nie potrafili skierować piłki do bramki Adriana Sandacha. Za to w 59. minucie Korona zadała kolejny cios, a strzelcem bramki był Dawid Lisowski.

Chwilę później, w zespole Korony na boisku zameldował się rezerwowy Jakub Konstantyn i to on po 17 minutach swojego pobytu na boisku ustalił wynik meczu na 3-0.

Korona II Kielce – Cracovia II 3:0 (1:0)

Bramki: 19’ Sowiński, 59' D. Lisowski, 77' Konstantyn

Korona II: Sandach – Więckowski, Kośmicki, Sewerzyński (84' Przybysławski), Bujak (80' Malec) – Cukrowski (84' R. Turek), P. Lisowski, Słabosz (80' K. Turek), D. Lisowski – Sowiński (60' Konstantyn), Piróg

Cracovia II: Wilk – Stachera, Ziemnik, Bracik, Zaucha – Huesca (84' Biernat), Pituła (60' Nunes), Ożóg (46’ Jarzynka), Malisz, Wiśniewski - Cecarić (60' Bała)

Żółte kartki: D. Lisowski, R. Turek - Ożóg, Ziemnik, Malisz

Kolejny mecz rozgrywek III ligi Korona II Kielce rozegra w niedzielę o godzinie 17 w Stalowej Woli. Ich rywalem będzie tamtejsza Stal.